خرید دوچرخه اسپینینگ و نکات راجع به آن را بدانید

سه نوع دوچرخه خانگی برای ورزش وجود دارد. اگرچه در این مقاله ما به طور انحصاری در مورد دوچرخه اسپینینگ و مواردی که باید به آنها توجه کنیم، صحبت خواهیم کرد اما از ذکر دو مورد دیگر به طور خلاصه غافل نخواهیم شد. سه نوع دوچرخه باشگاهی عبارتند از: دوچرخه اسپینینگ ، دوچرخه نشسته ثابت و دوچرخه ایستاده ثابت.

دوچرخه اسپینینگ جدیدترین دوچرخه باشگاهی است که در دهه ۸۰ توسعه یافت و در ابتدا به عنوان دوچرخه خانگی شناخته می شد. بر خلاف دو دوچرخه دیگر، دوچرخه به گونه ای طراحی شده است که شبیه دوچرخه های معمولی که درفضای آزاد استفاده میکنیم ، می باشد.

نکاتی که باید در دوچرخه اسپینینگ به آنها توجه کنیم

نکات دوچرخه اسپینیگ

چرخ وزنه

چرخ وزنه چرخی است که در قسمت جلوی دوچرخه قرار گرفته است. چرخ وزنه شبیه چرخ دنده دوچرخه های معمولی است که وقتی پدال میزنین شروع به حرکت میکند. هنگام خرید دوچرخه های اسپینینگ ، حتما به چرخ وزنه دوچرخه توجه کنید. چرخ وزنه نحوه حرکت دوچرخه را نشان می دهد ، هر چه وزن بیشتر باشد ، حرکت هموارتر خواهد بود. دوچرخه های اسپینینگ خانگی معمولاً دارای وزن حدود ۴۰ پوند هستند. دوچرخه های اسپینینگ تجاری دارای چرخ وزنه حدود ۵۰ پوند هستند.

موقع خرید دوچرخه اسپینینگ، از گرفتن دوچرخه با چرخ وزنه کمتر از ۳۵ پوند خودداری کنید. هر چیزی کمتر از ۳۵ پوند ، برای حرکت روان و بی نقص بسیار سبک است. بهتر از قبل از خرید چندین دوچرخه مختلف را بررسی کنید تا در این مورد مشکلی نداشته باشید.

فریم و پایه ها

فریم ، صرف نظر از نوع دوچرخه ، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تعادل مطلوب به دنبال یک دوچرخه اسپینینگ با فریم محکم و پایه های پهن باشید. در خرید آنلاین ، ارزیابی فریم دوچرخه دشوار است. با این حال ، از آنجا که بیشتر دوچرخه ها دارای فریم محکم هستند ، سعی کنید روی پایه ها تمرکز کنید و مطمئن شوید که پایه ها به اندازه کافی پهن باشند که دوچرخه در هر شرایطی متعادل باقی بماند.

سیستم حرکتی

دوچرخه های اسپینینگ دارای دو نوع مختلف سیستم حرکتی هستند. یکی سیستم حرکتی زنجیره ای و دیگری سیستم حرکتی کمربند است. در صورت امکان ، همیشه دوچرخه کمربندی را انتخاب کنید. سیستم حرکتی کمربندی در بسیاری از مواقع بهتر است. اولا ، صدایی ندارد. همچنین ، تقریباً به اندازه سیستم حرکتی زنجیره ای نیاز به نگهداری ندارد. و در نهایت ، تنظیم کمربندها آسانتر است.

سیستم ترمز

سه نوع سیستم ترمز مختلف وجود دارد. انواع سیستم ترمز دوچرخه اسپینینگ عبارتند از لنت ترمز پارچه ای ، لنت ترمز چرمی و ترمزهای مغناطیسی. لنت های ترمز پارچه ای معمولاً در دوچرخه های داخل منزل وجود دارند. لنت های چرمی بیشتر در دوچرخه های سطح بالا برای استفاده خانگی و تجاری وجود دارند.

سیستم ترمز مغناطیسی یک دستاورد واقعاً باشکوه است. این سیستم های ترمز کاملاً بیصدا هستند زیرا هیچگونه تماس جسمی وجود ندارد. همچنین ترمز های قویتری دارند و نیاز به تعمیر و نگهداری و جایگزینی ندارد. اگر حق انتخاب دارید سیستم ترمز مغناطیسی را در اولویت قرار دهید.

حالت های مقاومت

چهار نوع مکانیسم مقاومت در دوچرخه اسپینینگ وجود دارد از جمله مقاومت کابل ، مقاومت در برابر پیچ دستی ، مقاومت آهنربای الکترونیکی و مقاومت الکترومغناطیسی.

بخوانید  10 نوع کیف دوربین عکاسی و سوال هایی که باید قبل از خریدن بپرسیم

مکانیسم مقاومت کابل فقط در دوچرخه های کم مصرف وجود دارند و معمولا توصیه نمی شوند زیرا گاهی میلغزند بنابراین کاملاً غیرقابل اطمینان است. مقاومت در برابر پیچ دستی نوعی از حالت های مقاومت است که یک دستگیره دارد  و مشابه سیستم آنالوگ کار می کند. در واقع یک سیستم ساده است که کارش را انجام می دهد.

ترمزهای آهنربای الکترونیکی از یک سیستم هیدرولیک کوچک برای جابجایی آهنربا استفاده می کنند تا در برابر چرخ وزنه مقاومت کند. سیستم های الکترومغناطیسی هنوز هم بسیار نادر هستند و اخیراً در دوچرخه های اسپینینگ نیز وجود دارند. از آنجا که از یک میدان الکترومغناطیسی برای ایجاد مقاومت استفاده می کند ، هیچ قسمت متحرک را درگیر نمی کند.

قابلیت تنظیم

تقریباً هر نوع دوچرخه ثابت خانگی صندلی های قابل تنظیم و همچنین دسته قابل تنظیم دارد. هر دوچرخه ای درجه تنظیم مخصوص خود را دارد. در صورت اضافه وزن و یا داشتن قد بلند که نیاز به تنظیم تجهیزات دوچرخه است ، داشتن قابلیت تنظیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما معمولاً قابلیت تنظیم مسئله مهمی نیست زیرا بیشتر دوچرخه ها امکان تنظیم صندلی را به صورت عمودی و افقی ارائه می دهند. در مورد دسته دوچرخه نیز همین مسئله وجود دارد.

صفحه نمایش

صفحه نمایش  دوچرخه اسپینینگ

تقریباً تمام دوچرخه های اسپینینگ دارای صفحه نمایش هستند. ساده ترین سیستمی که سرعت دوچرخه ، کل مسافت طی شده و تخمین کالری سوخته را نشان می دهد. برخی از دوچرخه ها اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، می تواند اطلاعات ضربان قلب کاربر حین ورزش نمایش دهد یا مسافت طی شده برای خود تعیین کند و غیره.

پدال های دوچرخه اسپینینگ

بیشتر پدال های دوچرخه اسپینینگ دارای یک بند انگشتی هستند که به آن وصل شده اند. برخی از دوچرخه های تجاری دارای یک بند SPD مخصوص هستند که روی کفش های ورزشی قرار میگیرند. اینها کمی ایمن تر از بند انگشتی معمولی است. اما نیاز نیست در این زمینه نگران باشید.

نگهدارنده بطری

دوچرخه اسپینینگ نیز می تواند به اندازه دوچرخه سواری معمولی سخت و طاقت فرسا باشد و به اندازه هر نوع تمرین دیگری باعث تعریق شود. بنابراین آبرسانی به بدن بسیار مهم است. بیشتر دوچرخه های اسپینینگ دارای نگهدارنده بطری آب هستند و حتی برخی از مدل ها دارای دو نگهدارنده بطری هستند. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد محل نگهدارنده بطری است . در بسیاری از مواقع ، رسیدن به بطری هنگام دوچرخه سواری دشوار است. این چیزی است که هنگام خرید دوچرخه اسپینینگ باید به آن توجه کنید.

چرخ های حرکت

جابه جا کردن دوچرخه خانگی بسیار دشوار است ، به خصوص دوچرخه های اسپینینگ ، که دارای یک چرخ وزنه سنگین هستند و جابه جا کردن آن تقریبا غیرممکن است. به همین دلیل داشتن چرخ های حرکتی در پایه های دوچرخه اسپینینگ بسیار مهم است ، به خصوص اگر آن را برای خانه که فضای محدودی دارد خریداری میکنید.

نتیجه

حالت دوچرخه سواری

حالا می دانید در دوچرخه اسپینینگ باید به دنبال چه چیزی بگردید. اکنون شما دانش لازم برای خرید دوچرخه اسپینینگ مناسب را دارید ، اما موارد دیگری نیز وجود دارند که باید به آنها توجه کنید. همه ورزش های بدنی برای داشتن بدنی سالم و شاداب موثرند اما فراموش نکنید که همراه ورزش، رژیم غذایی سالم نیز داشته باشید.

باید به اندازه ای که غذا میخورید، ورزش کنید. اگر همراه با دوچرخه سواری اسپینینگ رژیم غذایی سالم داشته باشید خیلی سریعتر به وزن ایده آل خود میرسید.

منبع homefitnessedge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.