راهنمای خرید سرخ کن فیلیپس

سرخ کن ها اختراع نسبتا جدیدی هستند که در بسیاری از خانه ها و آشپزخانه های رستوران ها وجود دارد. آن ها از روغن کمتری نسبت به سرخ کن های سنتی و ماهیتابه های قدیمی استفاده می کنند و غذاهای خوشمزه ای را بدون یک ذره چربی اضافی تولید می کنند. بهترین سرخ کن ها فضای بسیار کوچکی را برای خطای پخت و پز باقی می گذارند. غذاهای سرخ شده به همان اندازه ترد و خوش مزه که دوست دارید، بدون زمان بندی و چرخش دستی از دستگاه خارج می شوند. در این مقاله قصد داریم درباره سرخ کن فیلیپس بیشتر بدانیم.

محبوب ترین برند در سراسر جهان متعلق به برند فیلیپس است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ سرخ کن ها را معرفی کرد. انتخاب های آن ها به عنوان سرخ کن در رده دوم قرار دارد که برای بیشتر قسمت های گذشته در صدر بهترین لیست های سرخ کن قرار گرفته است. دوست من، اگر در جست وجوی بهترین سرخ کن فیلیپس هستید، جای درستی آمده اید. همچنین این شانس را دارید که در مورد تاریخچه سرخ کن ها اطلاعاتی کسب کنید و اینکه چه عواملی موجب محبوبیت برند فیلیپس شده است.

نگاهی به گذشته: تاریخچه سرخ کن های فیلیپس

سرخ کن به عنوان یک وسیله تعیین کننده در آشپزخانه تبدیل شده است. این دستگاه یک راه حل سریع برای تهیه وعده های غذایی سالم در خانه ارائه می دهد تا بتوانید از غذاهای فرآوری شده از فروشگاه ها یا رستوران های فست فود صرف نظر کنید.

در اواخر سال ۲۰۱۰، شرکت فیلیپس الکتریک، اولین سرخ کن تجاری خود را معرفی کرد که ترکیب خاصی از اجاق گاز سنتی و ماهیتابه پهن بود، بدون اینکه کثیف شود یا چربی بگیرد. این چطور ممکن است؟

سرخ کن های فیلیپس از اصل مایلارد و پخت و پز همرفت برای ایجاد یک واکنش شیمیایی استفاده می کنند که مواد غذایی را در مدت زمان کم در دمای مناسب با مقداری یا بدون هیچ چربی می پزند.

 فیلیپس فقط یک مدل تولید نکرد و تولیدات خود را متوقف نکرد. آنها به نوآوری در ساخت ادامه دادند و تعداد زیادی از مدل ها را با یک سری از ویژگی های منحصر به فرد اضافی، به بازار عرضه کردند.

سرخ کن فیلیپس چگونه کار می کند؟

در ابتدا، مردم نسبت به غذاهای سرخ شده شک و تردید داشتند. سرخ کردن بدون روغن بی سابقه بود، بنابراین فیلیپس و برندهای دیگر مجبور بودند سریعا مفهوم سرخ کردن را به بازار معرفی کنند.

مهمتر از همه اینکه عمل سرخ کردن در این دستگاه ها از نظر فنی سرخ کردن نیست. این امر مستلزم ریختن مواد غذایی به داخل حجم زیادی از روغن داغ برای تولید غذاهای ترد نیست. در عوض، مفهوم سرخ کردن شباهت های بیشتری را از آشپزی همرفت می گیرد.

یک سرخ کن معمولا تا ۳۹۰ درجه فارنهایت، هوای گرم را درون یک محفظه کوچک می چرخاند. یک سیلیکون کوچک باعث ایجاد تماس با کل سطح و تمام گوشه کناره های مواد غذایی می شود تا یک احساس رضایت بخش ایجاد کند.

نیازی به اضافه کردن چربی ها نیست، اما به عنوان یک سیستم دریافت مزه و عطر غذا، مقدار کمی چربی ضرری ندارد. گذشته از این، مواد غذایی در چربی غوطه ور نمی شوند، بنابراین در طی فرآیند آشپزی،  چربی را به طور غیر لازم جذب نمی کنند.

سایر برندهای برجسته سرخ کن

طولی نکشید که تولیدکنندگان زیادی کارهای فیلیپس را دنبال کردند. GoWISE به دلیل خط تولید سرخ کن های پیشرفته و سرخ کننده های با قیمت بسیار مناسب معروف است. Nuwave برخی از سرخ کن های با اندازه بزرگ را عرضه می کند که خانواده ها و یا گروه های بزرگی از استفاده از آن ها لذت می برند. و سرخ کن های فشرده کننده مواد غذایی Ninja هرگز ردی را از خود به جای نمی گذارند. اما گر به دنبال سرخ کن های Rolls Royce هستید، فیلیپس برند خوبی برای انتخاب است.

بخوانید  نحوه انتخاب پوست کن میوه و سبزیجات

سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection مدل HD9220

سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection مدل HD9220

سرخ کن فیلیپس یکی از بهترین نوع سرخ کن ها میباشد که دارای عایق بندی قوی است و در حین کارکردن بدنه و دسته های آن گرم نمیشود. این دستگاه تا ۸۰ درصد چربی کمتری نسبت به سایر سرخ کن ها مصرف میکند و میتوانید غذای سالم تری داشته باشید. همچنین سرخ کن فیلیپس قابلیت تنظیم حرارت و تنظیم زمان دارد و تا نهایتا ۳۰ دقیقه غذای شما آماده است. این سرخ کن غذا ها را خشک نمیکند و طعم و بوی آنها را حفظ میکند. اما نکته بسیار مهم آن ، این است که اصلا نباید تایمر را در جهت پادساعتگرد بچرخانید زیرا ممکن است آسیب ببیند.

سرخ کن فیلیپس سری Daily Collection مدل  HD9216

سرخ کن فیلیپس سری Daily Collection مدل  HD9216

این مدل سرخ کن فیلیپس دارای سیستم قطع خودکار و مخزن ۸۰۰ میلی لیتری است و داخل آن سبدی برای قراردادن مواد غذایی و فیلتر هوای داخلی برای جذب بوی غذا وجود دارد. سرخ کن فیلیپس دارای امکان تنظیم حرارت و تنظیم زمان تا سقف ۳۰ دقیقه میباشد و بعد از سپری شدن زمان تایمر به صورت خودکار خاموش میشود و صدای زنگی برای هشدار اتمام زمان تایمر پخش میشود. همچنین دارای بدنه و دستگیره های عایق است و گرم نمیشوند. این دستگاه دارای نرم افزار آشپزی است که میتوان روی موبایل های اندروید و IOS نصب کرد.

سرخ کن فیلیپس سری Advance Collection مدل  HD9240 XL

سرخ کن فیلیپس سری Advance Collection مدل  HD9240 XL

سرخ کن فیلیپس سری  Advance Collection با داشتن مخزن ۳ لیتری و سبد توری قابل شست­شو با ماشین ظرفشویی میتواند یکی از وسایل ضروری مورد نیاز برای آشپزخانه شما باشد زیرا این سرخ کن میتواند غذاهای سالم و کم چرب بپزد. این مدل با داشتن امکاناتی مثل سیستم قطع خودکار ، قابلیت تنظیم حرارت ، صفحه نمایش لمسی و تایمر ۶۰ دقیقه ای به یکی از بهترین سرخ کن های فیلیپس در بازار تبدیل شده است.

سرخ کن فیلیپس مدل  HD9218/51

سرخ کن فیلیپس مدل  HD9218/51

این مدل سرخ کن فیلیپس دارای مخزن ۲.۲ لیتری و سیستم قطع خودکار است ولی صفحه نمایش ندارد با این حال شما میتوانید غذاهای سالم و خوش مزه در آن سرخ کنید. همچنین دارای سبد توری قابل شست­وشو است و شما پس از استفاده از سرخ کن فیلیپس میتوانید قطعات جداشدنی آن را جدا کنید و بشویید. مهمترین مزیت این مدل این است که شما میتوانید غذاهای خود را بدون نیاز به روغن سرخ کنید. بنابراین با کمک این سرخ کن فیلیپس میتوانید تمام موادغذایی موجود در فریزر را بپزید.

سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection مدل  HD9238

سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection مدل  HD9238

این مدل به عنوان سرخ کن فیلیپس بدون روغن تولید شده است اما به مقدار کمی باید روغن بریزید و تا حدود ۸۰ درصد نسبت به حالت معمولی به چربی کمی نیاز دارد. سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection دارای سیستم خودکار قطع و صفحه نمایش میباشد و شما میتوانید میزان حرارت موردنیاز برای غذاها را تنظیم کنید و همچنین دارای تایمر ۶۰ دقیقه ای است که بعد از تمام شدن زمان تنظیم شده اتوماتیک خاموش میشود. یکی از مزیت های برجسته این مدل نداشتن بو هنگام پخت غذا است.

سرخ کن فیلیپس مدل  HD9630

سرخ کن فیلیپس مدل  HD9630

این سرخ کن فیلیپس دارای مخزن ۱.۲ لیتری است و سبد توری دارد و همچنین بخش مجزایی برای ریختن روغن دارد اما مهمتر از همه این ها شما میتوانید قطعات آن را جدا کنید و در ماشین ظرفشویی بشویید. شما در این سرخ کن فیلیپس میتوانید یک مرغ کامل را بپزید. دستگیره های عایق گرما ، سیستم قطع خودکار و قابلیت تنظیم حرارت و زمان از دیگر ویژگی های برجسته این مدل است.

سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection مدل  HD9621

سرخ کن فیلیپس سری Viva Collection مدل  HD9621

سرخ کن فیلیپس مدل HD9621 دارای سیستم قطع خوکار و بدنه و دستگیره های عایق گرما با پایه ضد لغزش است. به راحتی میتوانید با مقدار خیلی کم روغن غذاهای سالم و کم چرب بپزید و همچنین قابلیت تنظیم حرارت و زمان دارد. این مدل سرخ کن فیلیپس تا ۸۰ درصد چربی کمتری نسبت به سایر مدل ها مصرف میکند. همچنین شست­وشوی قطعات آن بسیار راحت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.