نکات لازم جهت خرید دریل شارژی مناسب

برای یافتن بهترین دریل شارژی باید به چه چیزهایی توجه کنیم.

دریل شارژی یک وسیله ضروری برای سازندگان است. شما دریلی می خواهید که دارای قدرت زیاد و چرخش فوق العاده برای سوراخ کردن مواد مختلف ، دارای یک باتری (یا دو) و ویژگیهای مفید دیگری مانند تنظیم دنده و سرعت باشد.

به یاد داشته باشید ، هنگام خرید روی قیمت چیزی که باید مهم ترین وسیله انبارتان باشد، چانه نزنید.

انواع دریل های شارژی

دو نوع دریل وجود دارد : دریل پیچ گوشتی شارژی و دریل چکشی

انواع دریل شارژی
  • از دریل های پیچ گوشتی شارژی برای ایجاد سوراخ ها و حفره ها روی چوب ، فلز یا پلاستیک استفاده می شود. این محبوب ترین نوع دریل است و چیزی است که ما در این متن بررسی می کنیم.
  • دریل های چکشی هم همین کار را می کنند اما علاوه بر آن دارای یک چکش هم می باشند که از تیغه دریل برای سوراخ کردن تراشه های سنگی (آجر ، سنگ و بتن) استفاده می کنند. همچنین کمی سنگین تر از دریل های پیچ گوشتی شارژی هستند.

انواع دیگری از دریل های شارژی که در فروشگاه ها وجود دارند عبارتند از:

  • دریل بتن کن چرخشی : در اصل نسخه سنگین دریل چکشی است و بیشتر در کارهای تجاری استفاده میشود.
  • دریل ضربه ای : این دریل شارژی مختص پیچ و مهره های شل شده طراحی شده است.

برخی افراد از دو دریل استفاده میکنند، یکی برای سوراخ کردن و دیگری برای حرکت کردن زیرا در بسیاری از کارها از هر دو استفاده میشود. به همین دلیل بسیاری از برند های تولیدکننده این نوع دریل بسته هایی را ارائه می دهند که شامل دریل پیچ گوشتی شارژی و دریل ضربه ای شارژی هستند و یا دارای دریل پیچ گوشتی شارژی و دریل چکشی میباشند.

باتری دریل شارژی

باتری

این روزها باتری های لیتیومی تقریباً در همه ابزارهای شارژی وجود دارند. در مدل های قدیمی اغلب از باتریهای نیکل-کادمیوم استفاده می کردند که در انجام کارهای سخت عملکرد خوبی دارند. اما این باتری ها نسبت به باتری های لیتیومی بسیار سمی تر و با محیط زیست ناسازگارتر هستند ، همچنین طول عمر این باتری ها کم است.

همانطور که میدانیم ، اگر بخواهیم کاری را به سرعت انجام دهیم باتری دریل شارژی کافی نخواهد بود برای همین داشتن باتری یدکی بسیار سودمند است. همانند بسیاری از ابزارها خریدن دریل که دارای دو باتری باشد بسیار مقرون به صرفه تر از خریدن جداگانه باتری یدکی است.

ظرفیت باتری با آمپر ساعت اندازه گیری می شود. باتری با ظرفیت زیاد (مانند ۵ آمپرساعت یا بیشتر) عموماً بسیار طولانی تر از باتری با ظرفیت کمتر کار می کند ، اگرچه آزمایشات ما نشان می دهد که همیشه این اتفاق نمی افتد.

بخوانید  نکات مهم هنگام خرید و استفاده از بخارگر لباس

ولتاژ باتری – که با ولت (V) اندازه گیری می شود – نشان دهنده مقدار نیروی مورد انتظار دریل است. بطور کلی ، هرچه ولتاژ بالاتر باشد چرخش تیغه دریل بهتر می شود ، اگرچه آزمایشات ما نشان می دهد که عملکرد بسیار بیشتری نسبت به ولتاژ وجود دارد. همچنین متوجه شدیم که دریل های ۱۸ ولتی عملکرد بسیار متفاوتی در ایجاد سوراخ و چرخش داشتند.

سایز سر دریل شارژی

سایز سر دریل شارژی

سر دریل همان قسمتی است که تیغه های دریل در آن جا قرار میگیرند. معمولاً برای قرار دادن تیغه های بزرگتر به یک سر دریل ۱۳ میلی متر نیاز دارید. دریل های کوچکتر و ارزان تر اغلب دارای سر دریل های ۱۰ میلی متری هستند ، که فقط برای ایجاد سوراخ های کوچک برای آویز کردن تابلوهای عکس مورد استفاده قرار میگیرند.

همچنین هنگام خرید دریل شارژی یک سر دریل بدون کلید را انتخاب کنید که هیچ نگرانی در مورد گم کردن کلیدش نداشته باشید و بتوانید سر دریل را با دست شل و یا محکم کنید. این روزها تقریباً همه سر دریل ها بدون کلید هستند.

دوسویه بودن

دوسویه بودن

دوسویه بودن دریل های شارژی یک ویژگی ضروری است که باعث میشود به راحتی پیچ و مهره هایی که روی سطوح مختلف وجود دارند را از آنها جدا کنیم. اما دکمه چرخش یا سوئیچ دریل باید در دسترس دستتان باشد که به راحتی با انگشت فشار دهید.

کنترل چرخش / سرعت

کنترل چرخش / سرعت دریل شارژی

اگر دریل شارژی دارای کنترل کننده سرعت باشد کار کردن با آن آسان است یعنی بتوان سرعت چرخش تیغه دریل را کم و زیاد کرد. کنترل خوب در سرعت پایین به ویژه هنگام سوراخ کردن سطوحی که چسبندگی یا اصطکاک خوبی ندارند مثل فلز یا کاشی ، بسیار مهم است.

چرخ دنده ها به شما کمک می کنند تا برای کارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنید. دنده پایین دریل برای حفاری آهسته و قدرتمند مثل سوراخ کردن فلز یا دیگر چیزها با قطر زیاد است. دنده بالا برای حفاری سریع با قطر کوچک است.

انتخاب کلاچ یا تیغه

انتخاب کلاچ یا تیغه دریل

این ویژگی دریل های شارژی باعث میشود هنگام زیاده روی در سوراخ کردن دیوار یا چیزهای دیگر دریل متوقف شود. کلاچ یا تیغه دریل هنگامی که سوراخ بیش از حد عمیق باشد میلغزد و چرخش سر دریل را متوقف میکند بنابراین تنظیم کلاچ یا تیغه دریل بسیار مفید است.

چراغ نوری

از کارایی این چراغ نوری شگفت زده خواهید شد زیرا با استفاده از این ویژگی به راحتی میتوانید در فضاهای کم نور و تاریک به کار خود ادامه دهید.

منبع choice
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.