نکات مهم هنگام خرید و استفاده از بخارگر لباس

بخارگر لباس ابزاری سریع و مؤثر برای از بین بردن چروک های لباس ، ملافه ، روکش مبلمان و پارچه ها است. استفاده از بخارگر ها آسان است و با رعایت چند نکته میتوانید مهارت استفاده از آن را به دست آورید. حتی ممکن است راه هایی برای استفاده از آن در تمام لوازم خانه پیدا کنید. البته باید توجه کرد که بخارگر لباس با اتو پرس تفاوت دارد.

نکات مهم قبل از خرید بخارگر لباس

قبل از خرید بخارگر لباس ، توصیه های زیر را مرور کنید تا به شما در تصمیم گیری درست کمک کند. همانطور که افراد حرفه ای می دانند ، بخار ، روشی مؤثر برای از بین بردن چروک ، از بین بردن بو و نو و تمیز شدن پارچه است. بخار از اتو سریعتر است و بیشتر پارچه ها را خراب نمی کند یا به آنها آسیب نمی رساند.

  • نوع: در کجا از بخارگر استفاده خواهید کرد در خانه یا در مسافرت؟ انتخاب یک بخارگر خانگی یا بخارگر مسافرتی متناسب با نیازهای خاص شما کار ساده ای است.
  • تعیین قیمت: قیمت بخارگر ها متنوع است. بودجه خود را تعیین کنید زیرا ممکن است با مقایسه ویژگی ها و قیمت ها بتوانید در قیمت بخارگر مورد نظرتان چانه بزنید.
  • میزان عملکرد: میزان عملکرد هر مدل را در سایت های مطمئن تحقیق کنید. در مورد اینکه هر بخارگر با چه سرعتی گرم میشود ، ظرفیت آب مخزن بخارگر ، میزان بخار تولید شده و میزان پایداری بخارگر در مقابل آب گرم و حرارت تحقیق کنید.
  • ویژگی ها و پیوست ها: در مورد پیوست ها و ویژگی های هر مدل مانند برس ، دستگیره های مقاوم در برابر حرارت و تنظیمات بخار مطالعه کنید.
  • میزان مصرف انرژی: درباره ی میزان مصرف برق و انرژی بخارگر تحقیق کنید. برخی از مدل های بزرگ بخارگر خانگی به انرژی زیادی نیاز دارند. بنابراین می توانید هزینه برق مصرفی این بخارگر را با پرداخت قبض خشکشویی مقایسه کنید تا بفهمید کدامیک مقرون به صرفه تر است.

استفاده از بخارگر لباس


بخارگر لباس

قبل از کار روی هر پارچه ای ، اجازه دهید بخارگر کاملاً گرم شود. این کار باعث جلوگیری از ریختن آب و ایجاد لکه روی پارچه میشود. سپس روی حوله آشپزخانه امتحان کنید تا مطمئن شوید بخار به اندازه کافی تولید شده است.

همیشه به پارچه ها در حالت عمودی بخار دهید. لباس ها را از گیره آویزان کنید و پرده ها نیز در حالت آویزان شده باشند. فشار دادن بخارگر روی لباس نه تنها باعث از بین رفتن چروک لباس نمیشود بلکه باعث میشود که بخار از لوله بخارگر به داخل دستگاه جریان یابد و بخار بیرون نیاید.

بخوانید  سامسونگ گلکسی A50s یک گوشی با قابلیت های فراوان

برای استفاده از بخارگر، سر بخارگرلباس را به آرامی روی پارچه ها بکشید تا چروک ها از بین بروند. این کار باعث میشود تا بخار به پارچه نفوذ کرده و الیاف آن را شل کند و به این ترتیب چروک ها را از بین ببرد. هرگز سر بخارگر را روی لباس یا پارچه مخمل قرار ندهید. برخی از پارچه ها ، از جمله ابریشم ، باید از قسمت زیرین بخار بخورد تا از لکه دار شدن یا کش آمدن آن جلوگیری شود.

هرگز دست خود را به طور مستقیم زیر بخار نگه ندارید زیرا سریع دستتان میسوزد. آن را از دسترس کودکان دور نگه دارید. هرگز بخارگر را بیش از حد با آب پر نکنید و یا اجازه ندهید که خشک شود چون موجب آسیب رسیدن به دستگاه میشود. ظرف آب را به صورت عمودی نگه دارید تا از ریختن آب آن جلوگیری شود. پس از تمام شدن کارتان، سیم برق بخارگر را از پریز درآورید و آب مخزن آن را خالی کنید.

نحوه تمیز کردن بخارگر


بخارگر

بهترین راه برای نگه داشتن بخارگرلباس در شرایط مناسب استفاده از آب مقطر است. به این منظور که سنگ آهک و مواد معدنی در مخزن و محل های خروجی بخارگر جمع نشود. اگر از شیر آب استفاده کرده اید ، احتمالاً باید بخارگر را تمیز کنید تا عملکرد آن به خوبی ادامه یابد و از ایجاد لکه روی لباس ها جلوگیری شود.

یکی از راه های تمیز کردن بخارگر استفاده کردن از سرکه مقطر سفید است. سرکه را درون مخزن آب بخارگر بریزید و بگذارید کاملا گرم شود.  سپس سرکه داغ مخزن را درون یک سینک بریزید تا سرکه به طور کامل خارج شود. این کار باعث می شود سنگ آهک و مواد معدنی که مانع بیرون آمدن بخار از سر بخارگر میشدند ، از بین بروند.

هنگامی که سرکه خالی شد، مخزن را با آب مقطر پر کنید و بگذارید کاملاً گرم شود.  سپس تمام آن آب را درون سینک خالی کنید. درنهایت دوباره مخزن را با آب مقطر تازه پر کنید و حال بخارگر لباس آماده استفاده است.

منبع thespruce
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.