این نکات مهم درباره ماساژور و جکوزی پا را بدانید.

چیزهایی که باید در خرید ماساژور پا در نظر بگیرید

با اینکه دستگاه های ماساژور و جکوزی پا ،درد پاهای شما را بعد از یک روز کاری سخت از بین میبرد اما نباید اولین مدلی که به نظرتان مناسب است را بخرید. در حقیقت باید اول ۵ سوال زیر را از خودتان بپرسید تا تصمیم بگیرید که کدامیک از مدل های متنوع این دستگاه مناسب شماست.

 • به دنبال چه چیزی هستم؟

مشخص است که پاسخ شما ماساژور پا میباشد اما باید به این بیاندیشید که چگونه از آن استفاده خواهید کرد. مهم ترین ویژگی هایی که میخواهید داشته باشد چیست؟ آیا به دنبال ماساژور خانگی هستید که آب را گرم کند یا توانایی تولید حباب هم داشته باشد؟ آیا درمان با اشعه مادون قرمز دوست دارید یا اصلا برای شما مهم نیست؟ آیا غلطک ها به نظر شما برای پاهایتان محکم و نامناسب هستند؟

بسته به پاسخ های شما به سوالات فوق ، ممکن است بخواهید مدل های مختلف ماساژور پا را انتخاب کنید.

 • چند بار از آن استفاده خواهم کرد؟

برخی از مردم بر این باورند که هر روز هفته قرار است از آن استفاده کنند اما بیایید صادق باشیم. طبق برنامه ریزی خود واقعا چقدر میتوانید از آن استفاده کنید؟ یکبار در هفته؟ سه بار در هفته؟

همانطور که در این متن مشخص است همه ماساژور و جکوزی های پا به یک مدل نیستند. برای اینکه به راحتی بتوانیم آنها را حمل کنیم ، بعضی از آن ها دارای کاستور و بعضی دیگر دارای دستگیره هستند. اگر تصمیم دارید که اکثر اوقات از آنها استفاده کنید به دنبال مدلی باشید که به راحتی قابل حمل باشد. از طرف دیگر اگر میخواهید گاهی از آن استفاده کنید میتوانید مدل های ارزان تر را انتخاب کنید که همه ویژگی های مورد نظر شما را با قیمت ارزان تر داشته باشد.

 • آیا مشکل خاصی دارم که میخواهم حل شود؟

همه صرفا برای تفریح و استراحت از ماساژور استفاده نمیکنند. برخی از مردم برای بهبود گردش خون و یا تسکین درد مفاصل از آن استفاده میکنند. بسته به هدف استفاده شما میتوانید مدل های مختلفی انتخاب کنید.

اگر میخواهید برای بهبود گردش خون استفاده کنید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که دارای غلطک باشد. غلطک ها کف پای شما را ماساژ میدهند و موجب گردش خون در کف پا میشوند. همچنین بهتر است از مدل هایی که دارای ماساژ با اشعه مادون قرمز هستند استفاده کنید.

اگر برای تسکین درد مفاصل میخواهید استفاده کنید باید از مدل هایی که برای استفاده نمک و روغن مناسب هستند استفاده کنید. اگر مدلی پیدا کنید که برای استفاده جلبک دریایی در آن مناسب باشد حتی بهتر از مدل های دیگر است.

 • میخواهم تا چه میزان به ماساژور پا هزینه کنم؟

بهتر است هر بار قبل از خرید وسیله ای ابتدا در نظر بگیرید که چقدر میخواهید برای آن هزینه کنید. این کار باعث میشود که برای مدل های مختلف وسیله دلخواه متناسب با بودجه خود محدودیت داشته باشید.

خرید کردن بدون در نظر گرفتن بودجه ممکن است گران تمام شود. ماساژور پا دستگاهی ارزان است اما مدل های پیشرفته آن بسیار گران است. با اینکه مدل های پیشرفته ویژگی های بیشتری دارند و بادوام تر هستند اما ممکن است شما به این ویژگی های اضافی نیاز نداشته باشید.

 • عمق آب چقدر باشد؟

ماساژورهای پا متفاوت طراحی شدند. بعضی از مدل ها آنقدر کم عمق هستند که وقتی از غلطک ها استفاده می کنید ، حتی به مچ پای شما نمی رسد. این چیز بدی نیست ، برخی از افراد دوست ندارند پای خود را در آب فرو کنند ، بنابراین این مدل ها برای آنها مناسب هستند.

مدل های دیگر به اندازه کافی عمیق هستند و حین ماساژ پا فقط تا قوزک پای شما را در آب قرار میگیرد اما سطح آب به ساق پای شما نمیرسد.

ماساژور پا عمیق آب کافی برای قراردادن کف ، قوزک و ساق پا در آب دارد. این مدل ها برای افرادی که دوست دارند پاهای خود را در آب قرار دهند مناسب است و ممکن است ویژگی هایی مثل ماساژ حبابی یا ماساژ لرزشی برای ساق پا نیز داشته باشد.

برای خرید دستگاه جکوزی پا باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟

دستگاه ماساژور و جکوزی پا

همانطور که در این متن میبینید مدل های مختلفی برای دستگاه جکوزی پا وجود دارد. مطمئنا همه آنها از تکنولوژی یکسانی برای ماساژ دادن استفاده میکنند اما به این معنی نیست که مدل های مختلفی نداشته باشند هر چند که شبیه هم به نظر میرسند.

در این بخش در مورد برخی از ویژگی های مفید دستگاه جکوزی پا و اینکه چه سودی برای شما دارد، صحبت خواهیم کرد.

 • راحتی در استفاده – شاید به این فکر کنید که استفاده از ماساژور و جکوزی پا مگر چه دشواری هایی میتواند داشته باشد. اول از همه تمام دستگاه های ماساژور پا حداقل دو ویژگی قابل استفاده دارند که یکی از آنها قابلیت ماساژ آب گرم است.

استفاده از بعضی مدل ها به دلیل داشتن صفحه نمایش بسیار آسان است و با کنترل پنل میتوان دمای آب را تنظیم کرد. اما همه دستگاه ها دارای دمای فارنهایت نیستند. بعضی از مدل ها دما را برحسب سانتی گراد نشان میدهند و باید بتوانید به راحتی تبدیل دما انجام دهید.

اما کل قضیه این نیست برخی از مدل ها صفحه نمایش ندارند و شما نمیتوانید دمای آب را تنظیم کنید. زمانیکه شما ویژگی گرم کردن را فعال میکنید آب تا زمانی که آن را متوقف کنید گرم میشود. استفاده از آن آسان نیست مگه نه؟

 • قیمت و دوام – اگر از اینکه قیمت و دوام دستگاه را باهم در نظر گرفتیم تعجب کردید ، نکنید. زیرا در دستگاه ماساژور پا این دو ویژگی به هم مرتبط هستند. مدل های پیشرفته و گران قیمت بسیار بادوام تر از مدل های ارزان هستند. این به دلیل داشتن پلاستیک و جنس بادوام تر و کلفت تر است.

مدل های پیشرفته همچنین ویژگی و برنامه های بیشتری دارند. اکثر آنها دارای صفحه نمایش دیجیتال و ترموستات هستند. همچنین کنترل پنل ساده ای دارند که به راحتی قابل استفاده است و حداقل یک ویژگی امنیتی نیز دارند.

مدل های ارزان تر ماساژور و جکوزی پا هم چندان بد نیستند. آنها تجربه ماساژ خوبی را برای شما فراهم میکنند اما ویژگی های جذاب مدل های پیشرفته را ندارند. آنها ترموستات ندارند ولی میتوانند آب را به طور مداوم گرم کنند. شما تغییرات انجام شده را نمیتوانید در صفحه نمایش ببینید ولی میتوانید در کنترل پنل مشاهده کنید. از لحاظ دوام هم اگر حین استفاده از آنها مراقب باشید میتوانید به مدت طولانی از آنها استفاده کنید.

 • عملکرد گرما – ماساژ گرم یکی از کارهای مورد علاقه مردم است. هیچ کاری لذت بخش تر از آن نیست که بعد از یک روز سخت کاری پاهای خود را در آب فرو ببرید و ماساژ دهید. تولید کنندگان به سه روش ویژگی ماساژ گرم را پیاده سازی کرده اند.

ساده ترین روش برای انجام این کار ، و معمولاً در ارزان ترین مدل ها ، داشتن یک عنصر گرمایش کوچک است که در واقع آب را گرم نمی کند بلکه آن را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در دمای نسبتاً ثابت نگه می دارد.

راه دیگر داشتن یک عنصر گرمایشی خوب است که می تواند آب را گرم کند. این یک روش عالی است زیرا مجبور نیستید آب را گرم کنید یا از آب گرم شیر آب استفاده کنید. می توانید تشت دستگاه را به سادگی پر کنید ، سپس بخاری حدود ۵ دقیقه کار کند و بعد شروع به ماساژ پاهای خود کنید.

با این حال ، بدون استفاده از ترموستات ، بخاری تا زمانی که شما آن را متوقف کنید ، آب را دائماً گرم می کند. برای نگه داشتن دمای آب در یک سطح ثابت ، باید بخاری را همیشه روشن و خاموش کنید.

بهترین راه برای گرم کردن آب ، داشتن بخاری باکیفیت و ترموستات است. شما با استفاده از کنترل پنل ، دمای آب مورد نظر خود را انتخاب می کنید و بخاری شروع به گرم کردن آب می کند. ترموستات باعث می شود که دمای آب در طول ماساژ شما ثابت بماند. این ویژگی خصوصاً برای افرادی که حساسیت کمتری در پاهای خود دارند ، مناسب است.

 • سایز و اندازه – ماساژور و جکوزی های پا در سایز های مختلفی هستند. داشتن سایز های مختلف باعث میشود که هرکس طبق سلیقه خود بتواند مدل و سایز مورد نظر خود را انتخاب کند. منظور از سایز آن میزان آب و عمق تشت است که میتوانید انتخاب کنید.
 • ماساژور پا – این مدل ها دارای تشت کم عمق هستند. سطح آب حین ماساژ پا روی غلطک به مچ پا نمی رسد. این مدل برای افرادی که دوست ندارند اجسام سنگین بلند کنند و پایشان را در آب فرو ببرند ولی از روی ضرورت این کار را انجام میدهند ، مناسب است.
 • ماساژور پا و مچ پا – این مدل دارای عمق متوسط است و حین ماساژ روی غلطک آب تا مچ پای شما میرسد. این مدل برای افرادی که دوست ندارند ساق پایشان خیس شود مناسب است.

ماساژور پا ، مچ پا و ساق پا – این مدل ها به اندازه کافی عمیق هستند به طوریکه حداقل نیمی از ساق پای شما در آب قرار میگیرد. این مدل برای افرادی که از قرار دادن پای خود در آب لذت میبرند و با بلند کردن وسایل سنگین مشکلی ندارند ، مناسب است.

 • غلطک ماساژ – غلطک های ماساژ در دو نوع موتوری و غیر موتوری باشند. زمانی که از غلطک های غیر موتوری استفاده میکنید باید پای خود را روی غلطک به جلو و عقب حرکت دهید تا پای خود را ماساژ دهید. در این حالت میزان ماساژ و سرعت آن به نحوه حرکت پای شما روی غلطک بستگی دارد.

غلطک های موتوری نیمی از کار را برای شما انجام می دهند. لازم نیست پاهای خود را برای ماساژ دادن به جلو و عقب حرکت دهید ، فقط باید پاهای خود را روی غلطک های متحرک نگه دارید. شدت ماساژ هم بستگی به میزان فشاری دارد که به غلطک ها وارد میکنید. این مدل ها برای اکثر افراد عالی هستند ، اما برای افرادی که دوست دارند محکم کف پایشان ماساژ شود ، مناسب نیست. فشار زیاد بر روی این غلطک ها می تواند به آنها آسیب برساند. در ماساژور پا بین ۲ تا ۶ غلطک استفاده می کنند.

برخی از مدل ها دارای غلطک متحرک هستند. در این حالت افرادی که ماساژ محکم دوست داشته باشند میتوانند غلطک های بیشتری استفاده کنند و کسانی که ماساژ ملایم دوست داشته باشند میتوانند تنها از دو غلطک استفاده کنند. این ویژگی باعث میشود که بتوانید هر وقت دوست داشتید از ماساژ غلطک ها استفاده کنید و یا آنها را به طور کامل جدا کنید.

 • حباب و جوشش آب – حباب و جوشش آب ویژگی ساده ای است اما برای یک ماساژ خوب ضروری است. برخی از مدل ها جوشش آب قدرتمندی دارند که حباب بیشتری تولید میکنند درحالی که برخی از مدل ها حباب کمی تولید میکنند که بی تاثیر است. شنیدن صدای حباب آب میتواند آرامش بخش باشد.
 • خشک کن – بیشتر مدل های ماساژور پا دارای دستگیره هستند. با استفاده از دستگیره ها میتوانید تشت را با خود به بیرون ببرید و خالی کنید. این ویژگی زیاد مفید نیست مخصوصا اگر با بلند کردن وسایل سنگین مشکل داشته باشید. مدل های دیگر دارای کاستور و شیلنگ تخلیه هستند. به راحتی میتوانید آب تشت را با آن تخلیه کنید.
 • سازگاری با محصولات مراقبتی پا – تمام مدل های محصولات ما با نمک و روغن سازگارند. اما همه این مدل ها با جلبک دریایی سازگار نیستند بنابراین شما باید اطلاعات مورد نیاز را از تولیدکننده کسب کنید. همه ی مدل هایی که در بازار وجود دارند با جلبک دریایی سازگار نیستند زیرا جلبک به سر موتور حرکتی آب گیر میکند و آن را مسدود میکند.
 • قابلیت حمل – بعضی از مدل ها قابلیت حمل محدودی دارند و فقط یک دستگیره دارند در حالیکه برخی از مدل ها قابلیت حمل بهتری دارند و دارای کاستور هستند. مدل هایی که کاستور دارند کمی بزرگترند و حمل آنها کمی دشوار است.
 • صدای موتور – صدای تولید شده توسط ماساژور پا زیاد نیست و اصلا قابل مقایسه با فعالیت های معمولی مثل تماشای تلویزیون یا صحبت کردن با تلفن نیست. اگر ماساژور پای شما صدا ایجاد میکند با خدمات پشتیبانی مشتریان تماس بگیرید.
 • محافظ ریزش آب – داشتن حفاظ مخصوصا در ماساژور پای کم عمق ویژگی بسیار مهمی است. داشتن حفاظ باعث میشود که از ریزش آب روی زمین در حین ماساژ جلوگیری شود.
بخوانید  خرید گردنبند نقره ای : راهنمایی های اولیه

۷ مزیت شگفت انگیز ماساژور و جکوزی پا

دستگاه ماساژور پا

ماساژ پا برای سلامتی شما بسیار مفید است. مزایای آن عبارتند از:

پایین آوردن سطح استرس

انسان ها وزن زیادی رو پاهای خود حمل میکنند. پاهای شما بیشتر از آنچه که به نظر میرسد حساس هستند و تنها با مالیدن کف پای خود میتوانید که چقدر حساس هستند. شما میتوانید هر حرکتی را به راحتی در کف پا حس کنید. ما با پای خود آنطور که باید رفتار نمیکنیم. شغل و زندگی اجتماعی ما باعث شده است که ساعات زیادی را در حال رفت و آمد و سر پا باشیم که برای پاهایمان خوب نیست مخصوصا اگر سن زیادی داشته باشیم. استفاده از ماساژور پا می تواند درد پاهایتان را تسکین دهد و این باعث می شود سطح استرس شما نیز پایین بیاید. فرو بردن پاها در آب گرم باعث میشود که در پایان ماساژ احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

بهبود گردش خون

با استفاده کردن از ماساژور پا گردش خون شما بهتر میشود. غلطک های آنها به گونه ای طراحی شده اند که جریان خون در بدن را تقویت کنند. و افزایش گردش خون در بدن موجب افزایش سطح انرژی بدن میشود. حتی اگر دوست ندارید از غلطک های ماساژ استفاده کنید ، می توانید با چرخاندن پاهای خود بر روی سرهای داخلی دستگاه در پایین تشت ، گردش خون را تقویت کنید. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا نتایج ماساژ در بدن شما ظاهر شود برای همین باید صبور باشید.

تسکین درد آرتروز

آنها برای از بین بردن درد مفاصل و ماهیچه ها بسیار موثرند بنابراین برای کسانی که آرتروز دارند بسیار مناسب هستند. اگر درد مفاصل شما طاقت فرسا است میتوانید از ماساژ پا هر روز صبح و عصر بهره ببرید. ممکن است بخواهید برای کاهش درد از جلبک دریایی استفاده کنید زیرا آنها تا بیشتر از آب و ماساژ معمولی درد را تسکین میدهند.

کاهش سر درد

همانطور که احتمالاً تاکنون می دانید ، کف پا پر از نقاط عصبی مختلف است. یک جلسه ماساژ ساده پا باعث تحریک این اعصاب می شود و می تواند سردرد و میگرن را کمتر کند. اگر دفعات بیشتری پای خود را ماساژ دهید، سردرد کمتری خواهید داشت و کمتر حساس خواهید بود.

درمان سوء هاضمه و اسیدیته معده

استفاده از ماساژ موجب بهبود سوء هاضمه و اسیدیته معده میشود. با ماساژ دادن عصب های پا خواهید دید اسید معده شما کاهش می یابد و موجب میشود احساس بهتری داشته باشید.

درمان بی خوابی

ماساژ دادن پا میتوند به دو روش مشکل بی خوابی را حل کند. احساس آرامش هنگام ماساژ و همچنین صدای حباب های آب باعث میشود که شما احساس خوبی داشته باشید و بتوانید به راحتی بخوابید.

کمک به سم زدایی

استفاده مداوم از آنها باعث دفع سموم از بدن میشود. سم زدایی پا ، در از بین بردن سموم کلیه و کبد شما بسیار مفید است ، به بدن شما کمک می کند pH متعادل را حفظ کند و سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. این روند سم زدایی همچنین به شما در خلاص شدن از شر آکنه و چروک کمک می کند.

نحوه استفاده از دستگاه ماساژور و جکوزی پا

استفاده از ماساژور های پا دشوار نیست. بسیاری از آنها کنترل پنل ساده ای دارند و همچنین دفترچه راهنمای خوبی دارند. اولین چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که استفاده از دستگاه ماساژور راحت و ایمن باشد.

 1. ایمنی – باید به دنبال مدلی باشید که در برابر گرمای بیش از حد ایمن باشد. این دستگاه ها از آب و برق استفاده میکنند برای همین نباید دمای آنها بیش از حد مجاز شود. برخی از مدل های موجود در بازار در برابر گرمای بیش از حد ایمنی بیشتری دارند.

برای اطمینان از استفاده ایمن از آنها چند مرحله زیر را دنبال کنید:

 • مطمئن شوید که دستگاه را روی سطح مناسبی قرار دهید.
 • مطمئن شوید که قبل از پر کردن آن با آب به برق متصل نکنید.
 • تشت را بیش از اندازه تعیین شده با آب پر نکنید.
 • اگر پاهایتان در آب باشد دستگاه را به برق وصل نکنید یا از برق جدا نکنید.
 • همیشه مطمئن شوید که قبل از اتصال به برق و یا جدا کردن از برق دستتان خشک باشد.
 • اگر از لوازم جانبی ماساژور استفاده می کنید ، مطمئن شوید که آنها به طور محکم در جای خود قفل شده اند و مشکلی در تماس با آب نداشته باشند.
 • نشانه استفاده عمومی
 • آماده کردن ماساژور پا – همه وسایلی که ممکن است به آنها احتیاج داشته باشید در دسترس خود قرار دهید. لیست موارد مورد نیاز ممکن است طولانی باشد اما حداقل به لوسیون پا ، سوهان ، سنگ پا ، برس و یک حوله دستی نیاز دارید.
 • شستن پا – قبل از قرار دادن پای خود در آب ابتدا پایتان را تمیز بشویید.
 • خیس شدن – دستگاه را روشن کنید ، آرام بنشینید و بگذارید پاهای شما ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس شود. اگر دستگاه شما گزینه گرم کردن ندارد و فقط می تواند دمای آب را ثابت نگه دارد ، آب گرم را در دسترس نگه دارید تا بتوانید هر از گاهی دمای آب را بالا ببرید.
 • زمان ماساژ – حال نوبت این است که از غلطک ها برای ماساژ دادن پا استفاده کنید و خون را در کف پا به جریان درآورید.
 • زمان تمیزکردن – از سنگ پا یا سوهان برای سوهان کردن پای خود استفاده کنید و سپس برس بکشید.
 • شستن دوباره پا – پا را تا زمانی که به طور کامل تمیز شود بشویید. ممکن است چند لحظه ای طول بکشد.
 • خشک کردن و زدن لوسیون – از حوله دستی برای خشک کردن پا استفاده کنید و سپس لوسیون بدن را به آنها بمالید. میتوانید بعد از زدن لوسیون دوباره پاهایتان را ماساژ دهید.
 • چیزهایی که باید در آب ریخته شود – یکی از مزایای داشتن ماساژور و جکوزی پا این است که با پاهای خود آنطور که دوست دارید برخورد میکنید. برخی از محبوب ترین انتخاب ها نمک حمام و روغن است اما شما هیچ محدودیتی در این مورد ندارید. برخی از مردم دوست دارند از جلبک دریایی استفاده کنند و برخی دیگر از سایر داروهای درمانی استفاده میکنند. حال ببینیم اینها چه مزایایی برای شما دارند.
 • نمک حمام – وقتی اسم نمک حمام به گوش میرسد مردم یاد نمک اپسوم میافتند. نمک اپسوم مدت زیادی است که مورد استفاده مردم قرار گرفته است و موجب تسکین انواع درد ها میشود. نمک اپسوم ارزان و تاثیرگذار است. وقتی نمک را در آب میریزید به سولفات و منیزیم تجزیه میشود. سپس این ترکیبات از طیق پوست وارد بدن شما میشوند. این نوع نمک برای تسکین درد آرتروز ، تورم ، رگ به رگ شدن ، کبودی ، رشد ناخن پا ، پسوریازیس ، بیخوابی ، درد عضلات ، آفتاب سوختگی و غیره استفاده میشود.

نمک دریای مرده بسیار گرانتر از نمک اپسوم است اما ترکیب پیچیده تری دارد. نمک دریای مرده دارای بیش از ۲۰ عنصر مانند منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، کلسیم و سولفات و … است. استفاده از این نوع نمک دارای مزایای زیر است: پوست را تمیز و ضد عفونی می کند ، آن را کاملاً آبرسانی می کند ، باعث جوانی پوست می شود ، یک لایه بردار عالی است ، می تواند بیماری مزمن پوست را بهبود بخشد و آرتروز روماتوئید را آرام می کند.

 • روغن های ضروری – با استفاده از این روغن ها نتیجه ماساژ عالی خواهد بود. آنها را میتوان به تنهایی استفاده کرد یا با سایر روغن ها ترکیب کرد و همچنین در ترمیم پوست و مرطوب نگه داشتن آن نقش مهمی دارند. در اینجا برخی از مزایای محبوب ترین روغن ها را آورده ایم.

روغن چوب سرو خاصیت ضدعفونی کننده و ضد قارچی دارد. این روغن برای پاهای ورزشکارانی که از این امر رنج میبرند مناسب است.

روغن درخت توت برای تسکین درد عضله و تسکین درد آرتروز استفاده میشود.

روغن درخت کاج یک ضدعفونی کننده طبیعی و خوش بو کننده است. از این روغن برای پاهای تاول زده میتوان استفاده کرد همچنین برای کسانی که پاهای بد بو دارند بسیار مفید است.
روغن رزماری خاصیت ضدعفونی کننده دارد و موجب تسکین درد مفاصل و عضله میشود. این روغن یک انتخاب خوب برای کسانی است که میخواهند از ایجاد درد پا پیشگیری کنند.

روغن اسطوخودوس یک تسکین دهنده درد طبیعی است بنابراین برای از بین بردن درد مفاصل و عضله بسیار عالی است. این روغن برای مواقعی که میخواهید استراحت کنید و آرام شوید مناسب است.

روغن درخت چای خاصیت ضد قارچی و خوشبو کنندگی دارد. این روغن برای ورزشکاران مناسب است.

روغن بابونه دارای خاصیت ضد التهابی و ضد درد است. این روغن ها برای افرادی که آفتاب سوختگی ، خارش یا التهاب دارند یک انتخاب عالی است.

روغن زمستانه که همان ” آسپرین طبیعی ” نیز نامیده میشود. این روغن برای تسکین درد و تورم بسیار عالی است و همچنین خاصیت خنک کننده دارد.
روغن اکالیپتوس دارای خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی قوی است. این روغن برای تسکین درد استفاده میشود ، اما برای زنان باردار یا افرادی که دارای فشار خون بالا ، صرع هستند اصلا مناسب نیست.
روغن زیتون ، روغن مهم و ضروری نیست اما به دلیل داشتن مواد معدنی و ویتامین بالا ، می توانید از آن در ماساژ پا استفاده کنید. این روغن خاصیت درمانی و ضدعفونی کننده دارد.

 • جلبک دریایی – برخی از مردم استفاده از جلبک دریایی را نمیپذیرند زیرا کثیف به نظر میرسد. اما خاصیت جوان سازی و درمانی آن باعث میشود که دوبار قبل از تصمیم گیری فکر کنند.
  جلبک دریایی ذخیره آب در بدن را کاهش میدهد و ساختار بدن را متعادل میکند. باعث از بین رفتن مواد زائد از طریق آب اضافی ، چربی ها و سموم می شود. استرس را تسکین می دهد و سطح اضطراب شما را پایین می آورد. این یک ترکیب ضد پیری طبیعی است.

جلبک دریایی همچنین می تواند شرایطی مانند روماتیسم و ​​آرتروز ، درد عضلانی را تسکین دهد و حتی می تواند در شرایط پوستی مانند پسوریازیس و آکنه نیز موثر باشد. آنها می توانند پوست شما را مجدداً آبرسانی کرده و خاصیت ارتجاعی و سرزندگی آن را بازیابی کنند.

نحوه نگهداری و پاکسازی ماساژور و جکوزی پا

ماساژور پا به نگهداری زیادی نیاز ندارد و شما میتوانید با صرف چند دقیقه دستگاه ماساژور را تمیز کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

 • هنگام پر کردن یا خالی کردن تشت ، اطمینان حاصل کنید که آب را روی دکمه پاور نریزید.
 • حتما بعد از خنک شدن دستگاه ، آن را تمیز کنید.
 • همیشه دستگاه را با پارچه نرم و تمیز و پاک کننده ملایم پاک کنید. بعد از تمیز کردن آن با پارچه خشک ، خشک کنید.
 • هرگز ماساژور را در آب فرو نبرید.
 • از ماساژور پا برای مدت طولانی تر از آنچه که توسط سازنده توصیه شده است استفاده نکنید. این می تواند موجب داغ شدن دستگاه شود.

نتیجه

نحوه نگهداری و پاکسازی ماساژور و جکوزی پا

همه باید حداقل هفته ای یک بار از ماساژ پا لذت ببرند. پاهای شما از همان لحظه به دنیا آمدن ، شما را حمل میکنند. شاید وقت آن رسیده است که با پای خود بهتر رفتار کنیم و از آنها قدردانی کنیم. ماساژ پا نه تنها باعث می شود پاهای شما احساس بهتری داشته باشند بلکه باعث بهبود سلامت عمومی شما نیز می شود.

همانطور که از بررسی های کوتاه ما درباره ماساژ پا مشخص است، بهترین مدل ها ویژگی های مختلفی دارند که می توانند به شما در تسکین درد عضلات و مفاصل کمک کند و بسیار آرامش بخش باشند.

اگر نمی دانید کدام ماساژور و جکوزی پا برای شما مناسب است ، فقط راهنمای خرید جامع ما را بخوانید تا نحوه کار و ویژگی ها متنوع آنها را بدانید. مطمئنیم که میتوانید مدل مناسب خود را پیدا کنید.

منبع massagexpert
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.