نحوه انتخاب پوست کن میوه و سبزیجات

پوست کن میوه و سبزیجات یک ابزار بسیار عالی برای آشپزی است که باعث میشود آشپزی کردن بسیار آسان و لذت بخش شود. شاید شما آدم ساده گرایی هستید و دوست ندارید وسایل زیادی بخرید زیرا میتوانید با همان مقدار کم زندگی کنید. اما نه در این مورد ، زیرا این وسیله یک ابزار کاربردی و سودمند است و ترجیح میدهید که در حین آشپزی برای آسان شدن کارها از آن استفاده کنید.

دلیل استفاده از پوست کن

پوست کن میوه و سبزیجات یک ابزار ضروری است که باعث میشود کار پوست کندن بسیار آسان ، سریع و ایمن شود. بدیهی است که این ابزار کار ما را راحت تر از چاقو انجام میدهد. آنها میتوانند پوست میوه و سبزیجات را به صورت لایه های نازک ببرند و برای همین استفاده از آن کار منطقی است.

اگر میخواهید روی سبزیجات برش های هم اندازه و نازک بزنید میتوانید از آن استفاده کنید. به عنوان مثال ، برای چیپس سیب زمینی و رول بادمجان یک وسیله بسیار مناسبی است.

مواردی که باید برای خرید پوست کن میوه و سبزیجات بدانید

پوست کن میوه و سبزیجات
  • هنگام خرید پوست کن اولین چیزی که باید به آن توجه کنید شکل آن است. دو مدل ساده دارد : پوست کن با تیغه عمودی که تیغه آن به موازات دسته اش است و پوست کن یوغ شکل که تیغه آن عمود بر دسته اش است. پوست کن یوغ شکل برای هر نوع میوه و سبزیجات قابل استفاده است در حالی که پوست کن با تیغه عمودی برای بریدن سبزیجات بلند مثل خیار و هویچ مناسب است.
  • سعی کنید پوست کن تیغه چرخشی داشته باشد زیرا کار کردن با آن آسانتر است و تیغه میتواند به راحتی با شکل میوه و سبزیجات هماهنگ باشد.
  • لبه تیغه میتواند صاف یا دندانه دار باشد. تیغه دندانه دار برای میوه و سبزیجات نرم مانند گوجه فرنگی و کیوی مناسب است.
  • اگر چپ دست باشید دقت کنید که تیغه پوست کن دو طرفه باشد زیرا در این صورت چپ دست ها و راست دست ها میتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
  • اگر تصمیم دارید که پوست کن با تیغه سرامیکی تهیه کنید باید بدانید که تیغه سرامیکی بادوام است ، موجب زنگ زدگی نمیشود ، با میوه های اسیدی مثل سیب و گوجه فرنگی واکنش نمیدهد. اما از طرف دیگر سرامیک زود آسیب میبیند و کمی گران است.
  • همچنین فراموش نکنید که دستگیره ها نیز بسیار مهم هستند. بهتر است دستگیره پلاستیگی باشد زیرا سبک است و باکتری روی خود نگه نمیدارد. توجه کنید که سطح آن صاف باشد و زبر نباشد. همچنین داشتن خاصیت ضد لغزشی دستگیره مزیت خوبی است.
بخوانید  7 اشتباه در تمیز کردن که وقت شما را تلف می‌کند

نکته دیگری که در خرید پوست کن باید به آن توجه کنید قیمت آن است. قیمت آن متفاوت است. ممکن است شما در فروشگاه لوازم آشپزخانه محل خود پوست کن های متفاوتی داشته باشید.

اگر تا به حال پوست کن میوه و سبزیجات برای آشپزخانه خود تهیه نکردید شدیدا توصیه میکنیم که آن را تهیه کنید. این وسیله آشپزخانه زمان و انرژی شما را حفظ خواهد کرد.

منبع vegelicacy
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.