چگونه بهترین سطل و زمین‌شوی را انتخاب کنیم؟

سطل و زمین‌شوی یک اختراع هیجان‌انگیز و جذاب است که کف سطوح موردنظر شمارا طوری پاک می‌کند که براق و درخشان شوند. این دستگاه تمیزکننده یک سطل دارد که به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از آن هراندازه که تمایل دارید سطح را خیس کنید. همچنین دارای یک دسته مخصوص است که به شما اجازه می‌دهد تا با فشار دادن دسته آن را چرخانده و روی سطح بکشید.

هنگامی‌که این دسته می‌چرخد، آب را از سطل خارج می‌کند. برخی از سطل و زمین‌شوی ‌ها دارای یک سرپوش مخصوص هستند که به‌راحتی دسته‌شان برای شست‌وشو جدا می‌شود. سایر سطل و زمین‌شوی ‌ها دارای یک دستگیره هستند که بدون زحمت کج می‌شود و به شما در تمیز کردن فضاهای غیرقابل دسترسی مانند زیر مبلمان کمک کند.

در برخی مدل‌های انتخابی، سطل‌ها مجهز به یک پدال هستند که برای تمیز کردن می‌ بایست آن‌ ها را فشار دهید.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی سطل و زمین‌شوی و نکاتی که هنگام خرید آن‌ها می‌بایست به آن‌ها توجه کنید، مطالب زیر را بخوانید:

سطل زمین ‌شوی

استفاده‌ی راحت

آیا واقعاً هنگام تمیز کردن کف زمین می‌بایست زحمت بکشید؟ پاسخ درست خیر است. یک سطل و زمین‌شوی خوب و مناسب انتخاب کنید که کار کردن با آن راحت است؛ و نکته‌ی مهم این است که این وسیله باید مناسب دستان شما باشد و به‌راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

طبق نظر تیم خبره‌ی ما بعد از هر بار استفاده از سطل و زمین‌شوی، می‌بایست سر آن را بشویید. متخصصان ما تأکید می‌کنند که اگر سر این وسیله را نشویید هنگام استفاده به‌جای تمیز کردن کف زمین آن را کثیف می‌کند. بعد از هر ۲ الی ۳ باری که از این وسیله برای پاک کردن استفاده می‌کنید سر آن را بشویید.

اندازه سر سطل و زمین‌شوی

اگرچه اندازه سر این وسیله ویژگی خیلی حساسی برای انتخاب نیست، اما شما می‌بایست برای سطوح بزرگ‌تر و مسطح‌تر سطل و زمین‌شوی بزرگ‌تری انتخاب کنید. در عوض اگر آشپزخانه‌تان کوچک است سطل و زمین‌شوی کوچک برای درزها و گوشه‌ها و کف‌های برآمده آشپزخانه‌تان بسیار مناسب است.

قبل از اینکه کف سطح موردنظر خود را طی بزنید، ابتدا تکه‌های کوچک زباله، خاک، گردوغبار و مو را از سطح زمین بردارید. با این کار نه‌تنها کار خود را آسان‌تر می‌کنید بلکه خطر خراشیده شدن کف چوبی سطح یا کف‌پوش خانه‌تان را نیز کاهش می‌دهید.

میکروفایبر سر سطل و زمین‌شوی

میکروفایبر سر سطل و زمین‌شوی

تمامی سطل و زمین‌شوی‌ها دارای یک سر میکروفایبر هستند. میکروفایبر یک نخ مصنوعی است که به‌طور مؤثری گردوغبار و آلودگی را جذب می‌کند. هم‌چنین به هنگام شست‌وشو به‌راحتی تمیز می‌شود. به‌علاوه میکروفایبر همیشه در مقابل آلودگی مقاومت می‌کند و باعث می‌شود این وسیله شما همواره تمیز و بی‌نقص به نظر برسد.

مکانیسم چرخش

دو مکانیسم اصلی چرخش در سطل و زمین‌شوی وجود دارد: پدالی و اهرمی (که روی دسته قرار دارد).

هیچ‌یک از این دو مکانیسم به دیگری برتری ندارد، اما بسیاری از کاربران از راحتی سیستم پدال پا استقبال کرده‌اند. بهتر است این دو نوع را به‌صورت جداگانه امتحان کنید تا وسیله مناسب برای خود را پیدا کنید.

سرمحوری

یک سرمحوری به شما امکان زاویه دادن به سطل و زمین‌شوی را به‌اندازه کافی می‌دهد تا بتوانید آن را به‌راحتی در زیر مبلمان، گوشه‌های تنگ و پشت توالت حمل کنید.

تعویض سر سطل و زمین ‌شوی

سطلی را انتخاب کنید که شامل یک سر اضافی باشد؛ اما اگر سطل شما فاقد سر اضافی است، مطمئن شوید که دستگاه اجازه تعویض بدون فشار از سر را می‌دهد. به سراغ تولیدکنندگان قابل‌اعتماد این وسیله بروید که این گزینه را ارائه می‌دهند.

چرخ‌های سطل و زمین‌شوی

جابه‌جا کردن یک سطل پر از آب اصلاً به‌سادگی جابه‌جا کردن یک‌تکه کیک نیست. پس عاقلانه‌اش آن است که سطل و زمین‌شویی را انتخاب کنید که دارای چرخ بوده و به‌راحتی به هنگام تمیز کردن کف، روی کف حمل می‌شوند.

بخوانید  نکات مهمی که باید قبل از خرید اتو پرس در نظر بگیرید

به‌علاوه این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که تنها در یک خط مستقیم جابه‌جا نشده و به هر سمت بچرخید و به‌سادگی شست‌وشو را انجام دهید.

میله تلسکوپی

یک سطل و زمین‌شوی عالی شامل یک میله تلسکوپی قابل تنظیم است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که بدون در نظر گرفتن قد خود، کف را به‌راحتی طی بکشید.

درپوش آب

حمل کردن سطل پر از آب کثیف بسیار دشوار است. ا بااین‌حال، ماشینی که شامل یک درپوش تخلیه است این کار را راحت‌تر از همیشه انجام می‌دهد. این عملکرد به شما اجازه می‌دهد سطل را بدون ترس از هرگونه خرابی مانند نشت، خالی کنید.

لوازم جانبی شست‌وشو

خرید یک سطل و زمین‌شوی که لوازم جانبی برای شست‌وشو دارد بسیار کار عاقلانه‌ای است. این لوازم جانبی به شما این امکان را می‌دهند که انواع سطوح مختلف ازجمله سطوح سخت کاشی مانند را به‌راحتی تمیز کنید.

محافظ سطل و زمین‌شوی

قطعاً شما دوست ندارید که هنگام شست‌وشو لباستان کثیف شود. پس به شما توصیه می‌کنیم سطل و زمین‌شویی بخرید که حاوی یک درب محافظ است و از پاشیدن آب به لباس شما جلوگیری می‌کند.

دستگاه پخش‌کننده صابون

ممکن است شما بخواهید سطلی بخرید که حاوی یک پخش‌کننده صابون و شوینده باشد. این قسمت به شما این امکان را می‌دهد که هر وقت نیاز داشتید آب را با صابون و یا هر نوع شوینده مخلوط کرده و سطح را با استفاده از آن تمیز کنید.

همزن

تعدادی از سطل و زمین‌شوی ‌ها حاوی یک همزن در داخل سطل خود هستند. همزن یک عملکرد مفید برای شستشوی کثیفی و گردوغبار کردن سر زمین‌شوی است.

استحکام

مطمئن شوید که وسیله شما به اندازی کافی استحکام دارد و با خم شدن و حرکت کردن نمی‌شکند. یک وسیله با استحکام بالا می‌تواند چندین سال برای شما کار کند.

این راهنمای خرید ویژگی‌های ارزشمندی که باید هنگام خرید سطل و زمین ‌شوی در نظر بگیرید را ذکر می‌کند. به یاد داشته باشید، بازار مجموعه‌ای از کارخانه‌های سطل و زمین‌ شوی با عملکردهای متنوع را ارائه می‌دهد. اگرچه که ممکن است شما به همه ویژگی‌های ذکرشده احتیاج نداشته باشید، اما اکثر این محصولات تمامی ویژگی‌های فوق را دارا می‌باشند.

سؤالات متداول درباره سطل و زمین‌شوی

سؤالات متداول درباره سطل و زمین ‌شوی

آیا می‌توانم از این وسیله برای انواع مختلف کف استفاده کنیم؟

چراکه نه؟ سر زمین‌شوی دارای یک ماده میکروفایبر نرم و بسیار جاذب است؛ بنابراین می‌تواند انواع کف ازجمله کاشی‌های چوبی، سرامیکی، ورقه‌ای، کف اتاق، وینیل و سنگ مرمر را تمیز کند.

چه نوع کفی را نباید با سطل و زمین‌شوی تمیز کرد؟

هیچ نوع محدودیتی در استفاده از انواع سطل و زمین‌شوی‌ها وجود ندارد. یکی از ویژگی‌های مطلوب این وسیله سازگاری آن با انواع بیشمار کف است. لازم نیست وقتی این وسیله رادارید برای تمیزی کف از وسیله‌ی دیگری استفاده کنید.

آیا می‌توان از سطل و زمین‌شوی هم برای سطوح خشک و هم برای سطوح خیس استفاده کرد؟

مطمئناً بله. یک سر با جنس میکرو فایبر نرم آن را برای انواع مختلف سطوح قابل‌استفاده می‌کند؛ و ازآنجایی‌که هیچ خراش بر روی سطح باقی نمی‌گذارد، می‌تواند هم برای سطوح خیس استفاده‌شده و هم برای سطوح خشک به‌عنوان زداینده گردوغبار و موی حیوانات خانگی استفاده شود. در کمال تعجب این وسیله برای شست‌وشوی ماشین هم بسیار کارآمد است.

این وسیله گنجایش چه مقدار آب را دارد؟

سطل و زمین‌شوی دارای یک خط نشانگر است که میزان آب موجود را نشان می‌دهد. هنگامی‌که تا نقطه ” حداکثر” پر بشود حدود ۲ گالن آب را در خود حفظ می‌کند.

چند بار نیاز است که سر زمین‌شوی را بشوییم؟

در حالت ایده آل، سر زمین‌شوی بعد از هر بار استفاده نیاز به شستشو دارد. اگر این کار را نمی‌کنید، به شما توصیه می‌کنیم قبل از نگه‌داری و جمع‌کردن آن حتماً بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

منبع cleanerpicks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.