۹ ابزار نظافت که باید در خانه باشد

آیا عاشق انجام دادن کارهای خانه هستید؟ مطمئنم که جواب شما ” خیر” است حتی اگر خانه دار باشید. مطمئنا دوست ندارید هر روز که از سر کار به خانه برمیگردید نظافت کنید و وسایل را مرتب در جای خود قرار دهید زیرا اینکار خسته کننده و وقت گیر است هرچند که برای تمیزکاری باید از ابزار نظافت خانه کمک بگیرید.

همه شما انتظار دارید که به جای اینکه دو یا سه ساعت در روز، کارهای خانه را انجام دهید زمان بیشتری برای استراحت داشته باشید و کارهای مورد علاقه خود را همراه خانواده و دوستان انجام دهید. اما نمیتوانید از کارهای خانه دوری کنید زیرا جزئی از زندگی شماست. 

گاها میزان زمانی که برای تمیز کردن خانه خود صرف می کنید به برنامه کاری روزانه شما بستگی دارد. اگر زندگی پرمشغله ای داشته باشید احتیاج دارید که از ابزارهای نظافت اتوماتیک مثل بخارشوی برقی استفاده کنید که کارهای سخت را در زمان کم انجام میدهد. یا هم میتوانید از روش های قدیمی مثل اسفنج ، جارو ، دستمال و … برای نظافت استفاده کنید.

به نظر بهتراست ابزار نظافت را مناسب با نیازها و سبک زندگی خود انتخاب کنید. با این حال اگر تصوری از آنچه که میخواهید بخرید نداشته باشید با مشکل مواجه خواهید شد. بنابراین میخواهیم ۹ ابزار نظافت اصلی که برای تمیزکاری ساده نیاز است عنوان کنیم.

مطالعه این متن اولین قدم برای یافتن پاسخ سوال هایتان است.

جارو – اولین ابزار نظافت

جارو از ابزار نظافت

جارو ابزار مهمی درخانه است که باید داشته باشید حتی اگر نخواهید. به این دلیل جارو ابزار اصلی است که برای جاروکردن گرد وغبار از روی زمین و سایر سطوح مثل حیاط استفاده میشود. بنابراین برای سطوح مختلف مناسب است. این روزها بیش از ۲۶ نوع جارو برای نظافت و تمیز کردن وجود دارد. برای مثال جاروهای نرم دستی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند ، عمدتا در داخل خانه ها استفاده می شوند. از طرف دیگر جاروهایی که موی زبری دارند برای تمیز کردن گرد و غبار سطوح سخت استفاده میشوند. 

نهایتا انتخاب نوع جارو به نحوه استفاده شما بستگی دارد بنابراین باید قبل از خرید جارو هوشمندانه عمل کنید. همچنین فراموش نکنید که جاروها را به صورت وارونه نگه دارید تا ظاهر آنها آسیب نبیند.

سطل و تی زمین شوی چرخشی

همانطور که میدانید تمیز کردن زمین آنطور که به نظر می آید ساده نیست. بنابراین اگر میخواهید اولین قدم را در نظافت کف زمین بردارید تی چرخشی را توصیه میکنیم.هدف اصلی استفاده از تی های چرخشی پاک کردن لکه هایی است که به سختی روی کف زمین چسبیده اند.

مطمئنا امروزه انواع زیادی از تی های چرخشی در بازار به فروش میرسند بنابراین ممکن است نتوانید به سادگی انتخاب کنید که کدامیک بهتر است. معمولا اگر تی های چرخشی از مواد اولیه خوب ساخته شوند بهترین ابزار نظافت به شمار می آیند زیرا بادوام ، مناسب و ساده هستند.

برای استفاده از تی چرخشی باید سر تی را در سطل حاوی آب و محلول شست و شوی قرار دهید و چند بار پدال را فشار دهید تا گرد و غبار و آب اضافی تی گرفته شود و سپس دوباره استفاده کنید.

به دلیل داشتن بدنه ایمن و سبک ، تی های چرخشی خوب با نمونه معمولی کاملاً متفاوت هستند. آنها برای تمیز کردن انواع سطوح در مدت زمان کوتاه و بدون نگرانی در مورد هرگونه آسیب بعدی مناسب هستند.

جاروبرقی – مهمترین ابزار نظافت

اگر فکر میکنید که جاروبرقی ها بی اهمیت هستند اشتباه میکنید. جاروبرقی ها نقش اساسی در از بین بردن گرد و غبار از کف زمین میشوند و موجب پاک شدن و درخشان تر شدن کف زمین میشوند. بنابراین ابزار مهمی است که حتما باید در خانه باشد.

این ماشین های تمیز کاری معمولاً دارای قسمت های خاصی مانند فیلترها و قطعاتی هستند که بسیاری از قسمت های مختلف خانه شما را به نحو احسن تمیز میکنند. آنها نه تنها برای تمیز کردن خاک ، گرد و غبار ، موهای حیوان خانگی مناسب هستند بلکه ذرات ناخواسته سایر سطوح را نیز پاک میکنند.

حال به دلیل وجود چندین وب سایت مفید و در دسترس که توسط کاربران ارائه می شود ، پیدا کردن جارو برقی مورد نیاز در اینترنت کار سختی نیست. کاری که شما باید انجام دهید این است که نوع جاروبرقی را با مشخصات مورد نظر خود قبل از خرید در نظر بگیرید.

اسفنج – ابزار نظافت ساده

درحقیقت اسفنج ها ابزار نظافت ضروری بین وسایل تمیزکننده میباشند. اسفنج ها گاها از اسفنج دریایی یا مواد مصنوعی ساخته میشوند.هدف اصلی استفاده از اسفنج ها از بین بردن باکتری های روی سطوح در خانه است.به دلیل تنوع زیاد اسفنج هایی که امروزه در بازار به فروش میرسد میتوانید اسفنجی که دوست دارید را خریداری کنید.

بخوانید  نکات مهمی که باید قبل از خرید اتو پرس در نظر بگیرید

اسفنج های کلاسیک بهترین نوع اسفنج برای نظافت است مخصوصا اگر میخواهید سطوح کثیف را تمیز کنید. از طرفی شما باید از پارچه های اسفنجی که در محیط تجزیه پذیر هستند و از ترکیب کتان ، سلولز و نمک معدنی ساخته شده اند ، استفاده کنید. این پارچه های اسفنجی در نظافت می توانند بیش از ۲۰ برابر وزن صابون را جذب کنند. یا میتوانید از اسفنج های اسپاگتی استفاده کنید که به صابون یا اسفنج سیلیکونی نیاز ندارند و همچنین نیاز به تعویض مکرر هم ندارند.

فرچه ابزار نظافت مناسب برای لکه زدایی

فرچه

شما میتوانید برای از بین بردن لکه ها به راحتی از یک اسفنج استفاده کنید. اما اگر با لکه‌های سخت روی سطوح روبرو شوید چه خواهید کرد؟ آنها واقعاً ساده نیستند. برای حل سریع این مشکل ، ترجیح می دهید در کنار اسفنج ها از فرچه ها استفاده کنید.

همانطور که میدانید فرچه ها به دلیل بافتشان یک ابزار خوب برای از بین بردن لکه ها و گرد و غبار هستند. انجام نظافت در خانه بسیار خوشایند است! برای از بین بردن چربی ها باید آنها را در آب داغ همراه صابون ظرف شویی قرار دهید و سپس تمیز کنید. متوجه خواهید شد که لکه ها بدون تلاش زیاد به راحتی از بین میروند.

علاوه براین فرچه هایی که در سایز متوسط طراحی شده اند به راحتی قابل نگه داری هستند. میتوان از آنها برای پاک کردن لکه های سخت روی دیوارها ، سینک ها ، حمام ها در کوتاه ترین زمان استفاده کرد.

تی زمین شوی – ابزار نظافت ضروری

تی زمین شوی

تی زمین شوی یک ابزار نظافت ضروری است که در تمیز کردن کفهای چوبی بهتر از جاروبرقی عمل می کند. با این حال ، معمولاً از تی زمین شوی برای کفهای بزرگ استفاده می شود. بنابراین ، اگر صاحب خانه بزرگی هستید ، باید آن را تهیه کنید.

اگر نمیدانید که چه تی برای خانه شما مناسب است توصیه میکنم که از تی زمین شوی با سایز تقریبا ۲/۱ تا ۱/۳  عرض فضایی که میخواهید تی بکشید اسفتاده کنید. همچنین اگر میخواهید که تی عملکرد خوبی داشته باشد از تی زمین شوی با کیفیت عالی بخرید.

بطری اسپری

بطری اسپری

یک بطری اسپری خیلی مهم نیست ، اما هنوز هم یکی از ابزارهای ضروری برای نظافت است. می تواند برای بسیاری از کارهای مختلف مانند اتو و تمیز کردن پنجره ها استفاده شود. در غیر این صورت ، برای اسپری کردن آب روی لکه ها نیز مناسب است تا تمیزکاری کاملی انجام شود و مستقیماً لکه ها را از بین ببرید.

گاها ، بطری های شیشه ای بهتر از بطری های پلاستیک هستند زیرا بادوام و مدرن تر هستند. اگر همزمان شش بطری بخرید می توانید پول پس انداز کنید.

دستکش – ابزار نظافت محافظ دست

پوشیدن دستکش همان کاری است که شما باید انجام دهید تا دست های خود را از چیزهای کثیف ، خشک یا گرمی دور نگه دارید همانطور که به شما کمک می کند تا از انواع مواد شیمیایی ، آب گرم ، لکه و خاک و حتی برخی از انواع خطرناک جرم ها و میکروب ها دوری کنید.

به عبارت دیگر ، دستکش ها در طی فرآیند تمیز کردن ، دست ها را تمیز و ایمن نگه می دارند. بنابراین معمولاً باید آنها را بپوشید تا دست های خوبی داشته باشید ، همچنین از سوختگی های شیمیایی و برخی بیماری های ناشی از جرم ها و میکروب های خطرناک جلوگیری کنید.

سطل

سطل

سطل ابزار مهمی است که باید در نظافت خانگی داشته باشید. سطل نه تنها برای حمل آب و یا محلول شست و شوی استفاده میشود بلکه برای نگه داشتن ابزارهای نظافت هم استفاده میشود. معمولا اگر از ۲ سطل با سایزهای مناسب در نظافت استفاده کنید تمیز کاری بهتر انجام میشود. به این صورت که یک سطل برای محلول شست و شوی و سطل دیگر برای آب شست و شوی.  

نتیجه

هر خانه ای به ابزار نظافت خاص خود نیاز دارد حتی اگر کف و سطوح یکسانی داشته باشند. اگر در مورد ابزار های نظافت اطلاعات داشته باشید پیدا کردن آنها اصلا دشوار نیست. با این حال ممکن است با اطلاعات مفید این متن از محصولات نظافتی که متناسب با محیط اطراف هستند استفاده کنید.

علاوه براین بسیار مهم است که قبل از خرید ، نوع ابزار نظافتی که با تمیزکاری شما متناسب است ارزیابی کنید. مطمئن شوید که با انتخاب بهترین ابزار نظافت خریدار هوشمندی خواهید بود و به راحتی تمیزکاری انجام خواهید داد و خانواده خود را از هر گونه دردسر دور نگه خواهید داشت.

خیلی متشکر که متن را خواندید. لطفا این اطلاعات زیبا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع bestforlives
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.