۶ نکته که در زمان خرید شکلات باید بدانید.

شکلات منبع باورنکردنی از ترکیبات قدرتمند است که تعداد زیادی از فواید سلامتی و عملکرد بالقوه شامل:

  • افزایش جریان خون به مغز
  • کاهش علائم پیری مغز
  • کاهش استرس اکسیداتیو
  • بهبود ظاهر پوست
  • عملکرد شناختی بهتر
  • بهبود استقامت ورزشی
  • افزایش کلسترول محافظ
  • سلامت بهتر متابولیک از طریق افزایش حساسیت به هورمون انسولین
کاکائو

اما چگونه می توانید مطمئن شوید، زمانی که شکلات می خرید، سالم ترین کاکائو را تهیه  می کنید که بیشترین مصرف را دارد؟

در اینجا ۶ مورد را که باید هنگام خرید شکلات به آن توجه کنید، آورده شده است.

اطمینان حاصل کنید که شکلات شما عاری از امولسیفایر است.

شکلات عاری از امولسیفایر

برای تهیه کاکائو و تبدیل آن به شکلات ، از نظر تخصصی، به سه ماده اولیه پودر کاکائو، کره کاکائو و شیرین کننده نیاز دارید. اما بسیاری از نمونه های موجود در بازار مملو از مواد اضافی هستند و احتمالا هیچ فایده ای برای شما ندارند و حتی ممکن است برای شما مضر باشد. به عنوان مثال از امولسیفایرهای تجاری استفاده کنید. این ها اغلب به غذاها اضافه می شوند تا یک مزه خامه ای و ملایم را ایجاد کنند. آن ها بیشتر در بستنی ها، سس سالاها، کرم های قهوه و مواد موجود در شکلات یافت می شوند.

دو امولسیفایر ویژه، یعنی کربوکسی متیل سلولز و پلی سوربات ۸۰ در مدل های حیوانی نشان داده شده است تا به طور قدرتمند، میکروبیوم روده را مختل کرده و مخاط را تخریب کند. مخاط شبیه به تخت خواب باریکی است که محتوای باکتریایی روده و سیستم ایمنی بدن شما را در فاصله مناسب از یکدیگر قرار می دهد. مخاط قوی برای سلامتی بسیار مهم است. با آسیب رساندن به این مانع، امولسیفایرها می توانند محرک قوی التهاب باشند. که می تواند باعث ایجاد بیماری های التهابی مزمن و یا علایم بیماری قبل از آن را تشدید کند. همچنین می تواند باعث افزایش وزن و کاهش متابولیسم شود.

خبر خوب این است که این ها معمولا در لیست مواد تشکیل دهنده دسته بندی می شوند. به راحتی مواد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کربوکسی متیل سلولز و پلی سوربات ۸۰ در شکلات شما (یا هر چیز دیگری که مصرف می کنید) وجود ندارد.

اطمینان حاصل کنید که شکلات شما با مواد قلیایی فرآوری نشده باشد.

اطلاعات شکلات

پلی فنول ها ترکیباتی هستند که در شکلات وجود دارند و گفته می شود فواید زیادی برای سلامتی ما دارند. از افزایش عملکرد ورزشی گرفته تا عملکرد عروقی سالمتر به منظور بهبود عملکرد شناختی.  شکلات در واقع یکی از مهم ترین منابع غذایی پلی فنول هاست، اما فرآوری هلندی به طور مستقیم باعث کاهش محتوای پلی فنول شکلات می شود.

لیست مواد اولیه معمولا بیان می کند که آیا کاکائو با قلیا فرآوری شده است یا خیر. در قسمت بالا تصویری است که من دو بسته به ظاهر یکسان از کاکائو را به صورت آنلاین پیدا کرده ام، که یکی از آن ها با قلیا فرآوری شده است و دیگر فاقد قلیاست. همیشه به دنبال مواردی باشید که با مواد قلیایی فرآوری نشده باشد.

شکلات با حجم ۸۵ درصد یا بالاتر را انتخاب کنید.

شکلات تیره

شکلات تیره شامل حجم کاکائویی از ۷۰ تا ۹۹ درصد است. هر چه محتوای کاکائو بیشتر باشد، قند استفاده شده نیز کمترخواهد بود. این نه تنها برای سلامتی، بلکه برای اراده شما نیز بهتر است. ممکن است دریابید که وقتی تکه شکلاتی را که حاوی ۸۵ درصد یا بالاتر از کاکائو را دارد در دست می گیرید، می توانید با خیال راحت چند گاز بزنید و بدون نیاز به مصرف تمام شکلات در یک وعده، ااحساس کنید که سیر شده اید. اما چرا اینگونه است؟

کمتر از ۸۵ درصد از شکلات تمایل دارد به مناطق معروفی که بیش از حد خوش مزه نامیده می شود، تغییر جهت دهد. اصطلاحی که دامنشمندان حوزه مواد غذایی از آن به عنوان غذای “کاملا لذیذ” استفاده می کنند. فقط غذاهای فرآوری شده ای از این کیفیت بهره مند می شوند که معمولا برای تحریک مصرف سیری ناپذیر با سو مصرف مواد مخدر ایجاد می شود. غذاهایی که بسیار خوش مزه هستند شامل بافت خوشایند دهان، نمک، شکر و چربی است. برایتان آشنا نیست؟ شکلات!

شکلات زیر ۸۵ درصد دارای تمام ویژگی هایی است که غذا را بسیار خوش مزه می سازد. از این ها به منظور کسب فواید بیشتر در کالری کمتر، خودداری کنید و در این روند به به اراده خود عمل خواهید کرد.

از شکلات سفید یا شکلات شیر صرف نظر کنید.

شکلات سفید

این گروه از شکلات ها معمولا حاوی قند با حداقل کاکائو ، (اگر به طور کلی شکلات سفید باشد) و مقدار زیادی شکر است.

دنبال مواد طبیعی باشید.

فواید خوردن غذاهای طبیعی فقط در جهت جاهش سموم در معرض و دفع آفات و علف کش ها نیست. بسیاری از محتویات مواد غذایی سلامتی- ترویجی پلی فنول های آن ها هستند که توسط گیاهان به عنوان مکانیسم دفاع برای شکارچیان ایجاد می شوند. (یعنی آفات و قارچ ها). زمانی که این نیاز از آن ها برداشته شود، تولید کمتری م یکنند. با دستیابی به مواد طبیعی، شما از محتوای پلی فنول بالاتر اطمینان می دهید.

از آلودگی سرب و کادمیم خودداری کنید.

آلودگی سرب و کادمیم

قرارگیری در معرض سرب، برای چندین دهه موضوع بهداشت همگانی بوده است. دلیل این امر به انواع اختلالات عصبی از جمله ناتوانی در یادگیری، تشنج و ضریب هوشی پایین مرتبط است.  جنین و کودکان در حال رشد بیشتر در معرض خطر سرب قرار دارند، زیرا مغز آن ها در مراحل حساس رشد و نمو است. هیچ سطحی از سرب برای کودکان امن نیست. کادمیم می تواند باعث آسیب به کلیه، کبد و استخوان ها شود و در عین حال باعث در رشد عصبی رفتاری شود. سرب و کادمیم هر دو به عنوان سموم تولید مثل طبقه بندی می شوند.

این موضوع چه ارتباطی با شکلات دارد؟ هر دو این ترکیبات در شکلات شناسایی شده اند. سازمان دیده بان اینترنت As You Sow تست آزمایشگاهی مستقل از ۷۰ محصول شکلات برای سرب و کادمیوم انجام داده است. آن ها دریافتند که ۴۵ مورد از فرآورده شکلات حاوی سرب و یا کادمیوم بالاتر از آستانه امن در آب آشامیدنی سالم و قانون سموم غذایی کالفرنیا در سال ۱۹۸۶( طرح ۶۵ ) است.

منبع maxlugavere
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.