حوله میکروفایبر و ۵ مورد از کاربردهای در خانه

اگر به دنبال وسیله ‌ای هستید که همه ‌ی سطوح خانه و ماشینتان را پاک و تمیز کند، حوله میکروفایبر گزینه ‌ی بسیار مناسبی برای شما است.

چه چیزی باعث این ویژگی شگفت‌انگیز در این حوله‌ها می‌شود؟

اول اینکه تعداد زیادی حفره و سوراخ کوچک بر روی حوله‌ های میکروفایبر وجود دارد که به‌راحتی میکروب‌ها و آلودگی‌ ها را به دام الیاف حوله می‌اندازند. این بدین معنا است که این حوله آلودگی‌ها و میکروب‌ها را بیشتر از سایر وسایل پاک‌ کننده از بین می‌برد، به حدی که می‌ توانید استفاده از مواد شیمیایی را متوقف کرده و سطوح را تنها با آب و حوله ‌های میکروفایبر پاک‌کنید. بعلاوه این حوله‌ها قابلیت جذب بسیار بالایی دارند و مهم نیست که چه سطحی را با آن‌ها پاک می‌کنید، با استفاده از این حوله ‌ها یک‌لایه‌ ی خشک و براق روی سطوح بر جای می‌ گذارید.

این ویدیو را ببینید تا با کاربرد حوله میکروفایبر آشنا شوید.

اگر آماده‌ی استفاده از این حوله‌ها در خانه‌تان هستید می‌توانید در ۵ مورد زیر از این حوله‌ها استفاده کنید:

با حوله میکروفایبر می‌توانید انواع لوازم‌خانگی از جنس فولاد ضدزنگ (استنلس استیل) را پاک‌کنید.

استفاده از فولادهای ضدزنگ در آشپزخانه‌ های خانگی محبوبیت زیادی دارند چرا که این فولادها به هنگام تمیز بودن بسیار زیبا به نظر می‌رسند؛ اما نکته‌ی منفی‌ای که در مورد آن‌ها وجود دارد این است که بر روی این سطوح، اثرانگشت به‌ راحتی نمایان می‌شود. به همین دلیل می‌بایست یک حوله میکروفایبر را در آشپزخانه نگه‌دارید تا بتوانید ظرف چند ثانیه از شر لکه‌های دستگاه‌های خود خلاص شوید. فقط کافی است یک ناحیه کوچک از حوله را مرطوب کنید و سطح وسایل خود را با آن پاک‌کنید تا از چربی و آلودگی رها شوند. سپس یک حوله میکروفایبر خشک را روی این سطوح بکشید تا آن‌ ها را جلا دهید، درنتیجه یک‌لایه تمیز و براق ظرف چند ثانیه بر روی سطوح مختلف ایجاد می‌ شود.

مهم‌ترین نکته در مورد میکروفایبر این است که این حوله‌ها بر روی سطوح خراش ایجاد نمی‌کنند، به این معنی که فولاد ضدزنگ شما می‌تواند بعد از تمیز شدن، همچنان بی‌نظیر و بدون نقض باقی بماند!

با حوله میکروفایبر گردوغبار سطوح خانه را پاک‌کنید.

یکی دیگر از کاربردهای بسیار زیاد حوله‌های میکروفایبر، زدودن گردوغبار است. با استفاده از این حوله‌ها، گردوغبار بلافاصله به همه‌ی قسمت‌های الیاف حوله می‌چسبند. بیشتر سطوح گردوغبار فقط به این نیاز دارند که شما یک حوله خشک را روی آن‌ ها بمالید تا تمیز شوند؛ اما اگر گردوغبار غلیظ باشد، استفاده از حوله میکروفایبر مرطوب می‌تواند کار را برای شما راحت ‌تر کند. مهم ‌ترین بخش این حوله‌ها این است که آن‌ها به‌جای اینکه گردوغبار را در هوا پخش کنند، آن را به دام می‌اندازند. بعلاوه، ازآنجایی‌که شما ضمن استفاده از این حوله‌ها، از هیچ ماده شیمیایی مخصوص جذب گردوغبار استفاده نمی‌کنید کمتر آلودگی و گر و غبار ایجاد می‌کنید.

بخوانید  نکات مهم هنگام خرید و استفاده از بخارگر لباس

با حوله میکروفایبر درها و پنجره‌هایتان را تمیز کنید.

حوله میکروفایبر، در و پنجره

اگر در خانه شما انواع سطوح شیشه‌ ای وجود دارند، میکروفایبر وسیله مناسبی برای تمیز کردن آن‌ ها است. پس اگر می‌خواهید آینه‌ها یا پنجره‌هایتان بدرخشند، فقط کافی است آن‌ها را با یک حوله میکرو فایبر مرطوب پاک‌کنید تا از شر لکه‌ها و آلودگی‌های آن‌ها خلاص شوید. سپس یک حوله میکروفایبر خشک ‌روی سطح آن‌ها بکشید تا همه‌ی درزهای آن‌ها پاک شود. شما حتی لازم نیست در کنار این حوله‌ها از شیشه‌پاک‌کن استفاده کنید و این باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما هنگام تمیز کردن خانه می‌شود.

با حوله میکروفایبر کابینت‌ها و پیشخوان خانه را تمیز کنید.

شما می‌توانید هنگام پاک کردن سطوح مختلف آشپزخانه‌تان از حوله‌های میکروفایبر استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید کابینت ‌ها و کشوهای خود را با یک حوله ‌ی مرطوب تمیز کنید. مهم نیست که میزکانتر شما از چه موادی ساخته‌شده باشد، میکروفایبر به ‌راحتی می ‌تواند آن‌ را تمیز کند. چه پاک‌کننده را خودتان در خانه بسازید و چه آن را از فروشگاه خریداری کنید، فقط کافی است آن را روی سطوح بپاشید و سپس با یک حوله میکروفایبر سطح آن را تمیز کنید تا کانتر های شما تمیز و براق بشوند.

با حوله میکروفایبر ماشین خود را تمیز کنید.

تمیز کردن ماشین با حوله‌ میکروفایبر

هنگامی‌که می‌خواهید ماشین خود را بشویید فقط کافی است یک بسته از این حوله ‌ها را تهیه ‌کرده و با استفاده از آن‌ها ماشینتان را تمیز کنید. این ماده تقریباً برای تمیز کردن همه‌ی قسمت‌های ماشین شما مناسب است. برای مثال می‌توانید با استفاده از یک حوله آغشته به محلول آب و صابون، گردوغبار روی ماشین را پاک‌کرده و سپس با استفاده از یک حوله‌ی تمیز و مرطوب آن را بشویید. در آخر نیز می‌توانید از این نوع حوله‌ ها برای خشک‌کردن قسمت ‌های بیرونی خودرو و پاک کردن پنجره‌ها استفاده کنید. حتی می‌ توانید از آن برای تمیز کردن فضای داخلی خودرو استفاده کنید! اصولاً اگر ماشین تمیز دوست دارید باید حوله‌های میکروفایبر زیادی را در ماشینتان نگه‌ دارید.

منبع goldeagle
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.