جمع کردن چمدان: ۱۶ ترفند و روش جالب برای جمع کردن چمدان

در حالیکه تقریباً همه از قبل برای رفتن به تعطیلات هیجان زده هستند، هیچ کس مشتاق جمع کردن چمدان نیست.

شرایط وقتی بدتر می‌شوید که چمدان را در مقصد باز می‌کنید و با کوهی از لباس‌های چروکیده، وسایلی که جا گذاشته‌اید و ابزارهای شکسته روبرو می‌شوید. روش‌های زیر شاید کمکی باشد تا در سفر بعدی دچار این مشکلات نشوید.

انتخاب کیف

انواع ساک‌ها و چمدان‌ها در بازار وجود دارد مانند کوله پشتی، چمدان‌های دستی و یا ساک‌های پارچه‌ای و چمدان‌های چرخدار بزرگ. انتخاب بهترین کیف برای مسافرت با توجه به اولویت‌هایتان اولین نکته مهم در جمع کردن وسایل به بهترین شکل است.

وندی پرین، تدوین گر وب سایت برنامه ریزی سفر WendyPerrin.com می‌گوید کیف‌های کولی گزینه‌ای عالی برای سفرهای آخر هفته هستند، در حالیکه چمدان‌های دستی می‌توانند برای مسافران کاری مناسب باشند. این نکات در بستن ساک مناسب سفر به شما کمک می‌کند.

محفظه‌های داخلی را بردارید: پرین کیفی را ترجیح می‌دهد که درونش محفظه‌های زیادی نباشد آنها فضا را اشغال می‌کنند و وزن را افزایش می‌دهند. او می‌گوید من فضای خالی را می‌خواهم که بتوانم پر از وسایلش کنم.

جیمی هیس، یکی از طراحان شرکت کیف و وسایل تزئینی Minnal نیز با این موضوع موافق است. او می‌گوید: محفظه‌ها و جیب‌های اضافه در کیفتان بر علیه شما کار می‌کنند. آن‌ها فقط جا گیر هستند و وزن را زیاد می‌کنند. به سراغ گزینه‌ای بروید که لایه‌ها و جیب‌های کمتری دارد

جیب‌های بیرونی بسیار خوب هستند. سامانتا بران مجری برنامه‌های PBS با عنوان جاهای که سامانتا بران دوست دارد می‌گوید که ترجیح می‌دهد جیب‌های کیف بیرون آن باشند. او می‌گوید: من از نظم در طراحی کیف خوشم می اید اما این کار نباید وزن کیف را اضافه کند. راحتر می‌توان به جیب‌های بیرون کیف دسترسی داشت و بدون اینکه قرار باشد تمام کیف را باز کنیم وسایلمان را درون جیب‌های بیرونی‌اش می‌گذاریم.

کیف‌هایی که می‌توانند باز شوند: طبق گفته پرین کیفی که بتوان بزرگ‌تر شود، ناجی است. او از یک کیف دستی قابل باز شدن در سفرش استفاده می‌کند سپس هنگام بازگشت قسمت‌های داخلی‌اش را باز می‌کند تا خریدهای جدیدش را درون آن قرار دهد.

پرین می‌گوید قبل از اینکه کیف را بخرم کنترل کردم که ابعاد قسمت‌های بازشونده کیف بیشتر از اندازه آن نباشد. حالا که در حال بازگشت به خانه هستم مهم نیست که کیفم بزرگتر شده، این روش امن‌تر و به صرفه‌تر از این است که قرار باشد وسایلم را با پست به خانه ارسال کنم.

جمع کردن چمدان

چه وسایلی را برای جمع کردن چمدان جمع آوری کنیم

حالا که درباره انتخاب کیف به نتیجه رسیدید، وقت آن رسیده تا در مورد وسایلی که باید همراهتان بردارید، تصمیم بگیرید. بخاطر داشته باشید که اکثریت شرکت‌های هواپیمایی محدوده مشخصی برای وزن چمدان‌ها تا ۵۰ پوند دارند و در صورت بیشتر بودن وزن باید جریمه وزن اضافه را بپردازید. شرکت هوایی Southwest یکی از شرکت‌هایی است که اجازه می‌دهد بیشتر از دو چمدان را هر نفر به صورت رایگان حمل کند. بهتر است قبل از پرواز قوانین شرکت هواپیمایی را مطالعه کنید.

مجموعه وسایل ضروری و کاربردی را بردارید. لارن گویفویل مهماندار هواپیمایی Emirates توصیه می‌کند که وسایل ضروری خود مانند شلوار مشکی، شلوار لی سفید، تی شرت و یک ژاکت گرم را به همراه بردارید. ترکیب این وسایل اسان است و می‌توان آنها را چندین بار پوشید، بنابراین نیازی نیست که برای هر روز یک دست لباس بردارید.

در هواپیما لباس‌های گشاد و بزرگ بپوشید. گویفول می‌گوید در هواپیما لباس‌های گشاد و زیاد بپوشید تا فضای چمدان خالی شود و در طول سفر نیز سردتان نشود. برای مثال اگر قرار است به ساحل بروید، دمپایی‌هایتان را داخل چمدان گذاشته و کفش‌های ورزشی‌تان را در هواپیما بپوشید.

همچنین می‌توانید یک ژاکت سبک یا پیراهن پشمی بپوشید تا در صورت تغییر دن در هواپیما، فرودگاه یا مقصد مریض نشوید. اگر هم آنرا نمی‌پوشید دور کمرتان ببندید تا فضای اضافه را داخل چمدان اشغال نکند.

برای وسایلتان برنامه ریزی داشته باشید. بابی لاری، مهماندار سابق هواپیما و مجری کنونی برنامه تلوزیونی The Jet Set توصیه می‌کند که قبل از بستن چمدان برای وسایلتان برنامه ریزی کنید. او می‌گوید: دقیقه نودی نباشید. اگر برای وسایلتان بر اساس استفاده در مقصد برنامه ریزی کنید، بهتر می‌توانید آنها را جای دهید. پیشنهاد او این است که دو شلوار لی و چند تاپ برای پوشیدن بر روی آنها با خود بردارید.

یک کیف برای لباس‌های کثیف بردارید: اسکات کیس مدیرعامل و طراح وب سایت سفر Scott Cheap Flights، توصیه می‌کند که یک کیف جداگانه برای لباس‌های کثیف به همراه داشته باشید. خیلی راحت می‌توانید یک پلاستیک زباله بردارید و آنرا داخل وسایل بگذارید تا بعداً لباس‌های کثیف را از تمیز جدا کنید.

بخوانید  با این راهنما چادر مسافرتی مناسب سفر خود را بهتر بشناسید.

همچنین می‌توانید هتل را بررسی کنید که آیا قسمتی برای لباسشویی دارد یا جایی که بتوانید لباس‌هایتان را بشویید تا لباس‌های اضافه برندارید. اگر داشت بپرسید که آیا کارت اعتباری قبول می‌کند و یا اینکه باید سکه همراهتان باشد. ظرف مخصوص مواد شوینده و چند کاغذ خشک کننده را هم سر دست قرار دهید تا در هزینه‌هایتان کمی صرفه جویی کرده باشید.

یک سهراهی برقی بهمراه داشته باشید. با تقریباً ۱۰ دلار می‌توانید یک سهراهی برقی برای تلفن همراهتان بخرید. کیز می‌گوید: سهراهی در موقعیت‌های زیادی قابل استفاده است و وقتی که وسایل برقی زیادی دارید و تنها یک پریز وجود دارد بسیار کاربردی است. با این وسیله همیشه می‌توانید در درون فرودگاه جایی برای شارژ تلفن همراهتان پیدا کنید زیرا مسافران خوشحال می‌شوند که با سه راهی بتوانند تلفن خود را داخل شارژ بزنند.

روش‌های تأییدشده جمع کردن وسایل

پس از اینکه درباره وسایلی که برای جمع کردن چمدان همراهتان ببرید، تصمیم گرفتید باید به بهترین شکل همه را در یک چمدان جای دهید. کارشناسان پیشنهاداتی برای نحوه بسته بندی وسایل دارند.

لباس‌هایتان را لوله کنید. لوله کردن لباس‌ها باعث می‌شود که بتوانید لباس‌های بیشتری را قرار دهید و اگر این کار را به درستی انجام دهید چروک آنها کمتر می‌شود. لاری می‌گوید حتی می‌توانید از روش ماری کوندو برای تا زدن لباس‌ها استفاده کنید که در این روش برای بستن چمدان بهتر است لباس‌ها را لوله کنید.

جاهای خالی را پر کنید. از تمامی فضای موجود درون چمدان استفاده کنید. گولیفویل می‌گوید: گوشه‌ها را با جوراب، کمربند، شانه و برس مو پر کنید تا سطح وسایل یکدست قبل و سپس لباس‌ها را قرار دهید.

بران نیز می‌گوید او همیشه سعی می‌کند تمامی فضا برای جمع کردن چمدان را با استفاده از وسایلی مانند روسری یا زیرپیراهنی پر کند. حتی برای ایجاد فضای بیشتر، جوراب‌ها و وسایل دیگر را داخل کفش‌ها قرار می‌دهد.

شارژهای گوشی و سایر کابل‌ها را در یک ساک قرار دهید. کابل‌ها یکی از وسایلی هستند که در هنگام سفر همیشه همه جا دیده می‌شوند. لاری می‌گوید وقتی با افراد زیادی سفر می‌کنید معمولاً سیم‌ها با هم جابه جا می‌شوند و خیلی‌هایشان گم می‌شوند. پس بهتر است که همه را در یک جای مخصوص قرار دهید تا فضای زیادی را نگیرند.

وسایل حمام و توالت را آماده دم دست بگذارید. برای اینکه هر بار قرار نباشد که ساک را برای پیدا کردن وسایل حمام و توالت باز کنید، آن‌ها را با اندازه‌های مخصوص سفر دم دست قرار دهید. اگر در سفر یکی از این وسایل تمام شد، سریعاً آنرا تهیه کنید تا برای دفعه بعد دچار مشکل نشوید. پرین می‌گوید من وسایل مخصوص حمام و توالت را در سفرم آماده می‌کنم و همیشه آنها را در کیف ‌های کولی دم دستم قرار می ‌دهم.

ابزارها و وسایل مفید برای جمع کردن چمدان

ابزارآلات زیادی برای جمع کردن بهتر وسایل وجود دارد. برای مثال تنظیم کننده وسایل داخل چمدان یا یک کیسه پلاستیکی زیپ دار ساده.

از محفظه‌های معکبی استفاده کنید. بسیاری از مسافران مانند بران همیشه از محفظه‌های معکبی، کم وزن و زیپ دار استفاده می‌کنند که با آن‌ها می‌توان انواع مختف لباس‌ها را درون چمدان از هم جدا کرد. هر کسی می‌تواند در یک محفظه وسایل مخصوص خود را قرار دهد، وسایل شنا، جوراب، پیراهن و شلوار، شورت یا دامن همگی در یک باکس جداگانه. بسیاری از این باکس‌ها دسته دارند و برداشتن و گذاشتنشان داخل کشوهای هتل کار آسانی است.

کیسه‌های زیپی بردارید. پرین با جدا کردن وسایل در کیسه‌های پلاستیکی کار را ساده‌تر می‌کند. من وسایل حمام خیس شده را در یک کیسه، وسایل خشک را در دیگری و جوراب‌هایم را در دیگری قرار می‌دهم. اینطوری همه چیز منظم و سرجای خود است. کمترین فضا اشغال می‌شود و وزن وسایل بسیار کم می‌شود.

برداشتن یک اسپری ضد چروک لباس. به اتو کردن علاقه ندارید؟ پس یک اسپری ضدچروک همراه خود بردارید. مایع را روی لباس‌ها اسپپری کنید و به آرامی لباس‌ها را بکشید و صاف کنید تا چروک‌های ناشی از بسته بندی لباس‌ها از بین برود.

یک ترازوی اندازه گیری چمدان بخرید: در عوض اینکه تلاش کنید چمدانتان بر روی ترازو در حالت توازن بایستد، این دستگاه کوچک را روی دسته چمدان بگذارید و وزنش را اندازه بگیرید. وقتی کارتان تمام شد، ترازو را در چمدان قرار دهید تا هنگام بازگشت نیز وزن چمدان را اندازه گیری کنید.

منبع wtop
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.