نحوه راه اندازی مجدد و unpair ساعت اپل

گاهی اوقات پیش می آید که نیاز است وسایل خود را مجددا راه اندازی کنید. تقریبا قانون طبیعت است و در بهترین لپ تاپ ها، دسکتاپ ها و بله حتی ساعت های هوشمند نیز این اتفاق رخ می دهد. شاید ساعت اپل شما بعد از سال ها استفاده، کند و غیرفعال شود. شاید هم یک صفحه تمیز بخواهید و یا ممکن است در پی فروش آن باشید و بخواهید اطلاعات شخصی خود را از آن حذف کنید.  بنابراین اگر مطمئن نیستید که چگونه با این موضوع رفتار کنید، در این جا ما نحوه تنظیم مجدد و غیرفعال سازی جفت نشدن ساعت اپل را شرح می دهیم.

با استفاده از آیفون، ساعت اپل را از حالت جفت شدن خارج و مجددا راه اندازی کنید.

آسانترین راه برای راه اندازی مجدد کارخانه ساعت،  استفاده از نرم افزار watch در آیفون شما است. کاری است که باید انجام دهید.

در نرم افزار watch ایفون خود، بر روی نام ساعت خود ضربه بزنید. سپس بر روی نماد”!” کلیک کنید.

کلیک

روی گزینه unpair apple watch کلیک کنید و انتخاب خود را تایید نمایید.

unpair apple watch

اکنون برای غیرفعال کردن قفل فعال ساعت، باید گذر واژه شناسه دستگاه اپل خود را وارد کنید. پس از وارد نمودن گذر واژه روی “unpair” در سمت راست-بالای صفحه ضربه بزنید.

unpair

تمام کار همین است. یک بار که این کار را انجام دهید، در صورت داشتن اطلاعات روی ساعت اپل شما، شروع به تهیه نسخه پشتیبان خواهد کرد و سپس به تنظیمات کارخانه باز می گردد. کل این فرایند می تواند مدت زمانی طول بکشد. زمانی که فرایند تکمیل شد، می توانید در صورت تمایل، مجددا ساعت را با ایفون خود جفت کنید، یا آن را بفروشید و یا آن را به کسی دهید.

ساعت را مستقیما از خود ساعت، مجددا راه اندازی کنید.

اگر به دنبال راه اندازی مجدد تلفن خود هستید تا بتوانید آن را دوباره با آیفون خود جفت کنید، دیگر لازم نیست فعال سازی قفل را غیرفعال کنید، چون شما قادر به استفاده از شناسه اپل برای اینکار خواهید بود. نحوه انجام کار به این صورت است:

تنظیمات ساعت خود را بازکرده و بر روی گزینه General ضربه بزنید.

General

در این جا، به قسمت Reset  بروید و تمام محتویات و تنظیمات را پاک کنید. شاید لازم باشد که رمز عبور خود را وارد کنید.

 Reset

بر روی گزینه “پاک کردن همه”(Erase all)  ضربه بزنید.

پاک کردن در ساعت اپل

اکنون ساعت شما به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود و می توانید دوباره آن را با آیفون خود تنظیم کنید.

جفت نشدن ساعت اپل پس از راه اندازی مجدد

اگر ساعت را مستقیما از خود ساعت راه اندازی مجدد کرده اید و می خواهید که آن را به شخص دیگری تحویل دهید، لازم است فعال سازی قفل را غیرفعال کنید، در غیر این صورت ساعت با آیفون دیگر جفت نخواهد شد. این ها کارهایی است که باید انجام دهید:

در لپ تاپ یا رایانه شخصی خود به icloud  بروید و با شناسه و رمز عبور دستگاه وارد سیستم شوید.

بر روی تنظیمات حساب (Account setting) کلیک کنید.

تنظیمات حساب ساعت اپل

در قسمت دستگاه های من(My devices) ، ساعت اپل خود را انتخاب کنید.

ساعت اپل

روی قسمت ‘X’ کنار ساعت خود کلیک کنید تا آن را از حساب icould خود حذف کنید و سپس روی حذف (Remove)  کنید.

حذف ساعت اپل

اکنون می توانید ساعت اپل خود را با امنیت کامل به شخص دیگری تحویل دهید.

ساعت اپل خود را مجددا راه اندازی کنید و شروع تازه ای داشته باشید.

شخصا، من ساعت خود را دوبار راه اندازی مجدد کرده ام- یک بار به دلیل اینکه آن را با برنامه های شخص ثالث پر کرده بودم و بار دیگر برای این مقاله بود که مجبور بودم اسکرین شات های مورد نیاز را تهیه کنم. بنابراین بله، زمان هایی هست که ممکن است بخواهید ساعت اپل خود را مجددا راه اندازی کنید، و اکنون می دانید که چطور این کار را انجام دهید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر نمی خواهید اطلاعات ساعت اپل خود را از دست دهید، باید بعد از استفاده، آن را از جفت شدن با آیفون غیرفعال کنید. در غیر این صورت از از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه نخواهد شد.

منبع beebom
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.