قهوه ساز: وسیله ای برای ساختن یک لحظه شیرین و آرامش بخش

قهوه‌ساز ابزاری است جهت دستیابی به یک لحظه شیرین و آرامش‌بخش! اگر شما نمی‌توانید بدون قهوه صبح کاری خود را شروع کنید و ترجیح می‌دهید به جای اینکه به قهوه‌ فروشی و کافی شاپ مراجعه کنید در خانه اقدام به تهیه قهوه نمایید ما یک راه حل خوب بهتون معرفی می‌کنیم و آن خرید یک قهوه ساز خوب وعالی است که شما را از خروج از منزل و مراجعه به کافی‌شاپ بی‌نیاز می‌نماید. پس وقت آن است که روی یک دستگاه قهوه‌ساز مناسب سرمایه‌گذاری کنید.

هیچ چیز کاملاً شبیه دم‌کردن یک فنجان قهوه با کیفیت آن هم درمنزل شما وجود ندارد. هم‌ اکنون به لطف فناوری ‌های مدرن آشپزخانه که همواره در حال رشد و بهبود است، تهیه یک قهوه‌ساز خوب و استاندارد راحت‌تر از گذشته است.

حال سوالی که ممکن است در ذهن شما پدیدار گردد آن است که خب آیا ایده‌ای نیست که از کجا شروع کنیم؟ ما پاسخ می‌ دهیم نگران نباشید! ما بهترین دستگاه‌های قهوه ساز موجود در بازار را به شما معرفی و شما را در مسیر صحیح راهنمایی می‌کنیم. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید…

عامل اصلی بیماری های قلبی و کلیوی

بیماری های قلبی و کلیوی

فشار خون بالا علت اصلی بیماری‌های کلیوی و قلبی (که اغلب به دلیل فشار خون بالا ایجاد می‌شود) است. قاتل شماره یک بیماران کلیوی است. مصرف کافئین حتی اگر فشار خون بالا نداشته باشید می‌تواند باعث افزایش کوتاه اما چشمگیر فشار خون شما شود. مشخص نیست چه عواملی باعث افزایش این فشار می‌شود.

برخی محققان معتقدند که کافئین می‌تواند هورمونی را که به بزرگتر شدن شریان‌های شما کمک می‌کند، مسدود کند. برخی دیگر تصور می‌کنند که کافئین باعث می‌شود غده‌های فوق کلیوی شما آدرنالین بیشتری آزاد کند و این باعث افزایش فشار خون شما می‌شود.

برخی از افرادی که به طور مرتب نوشابه‌های کافئین‌دار می‌نوشند، فشارخون متوسط بالاتری نسبت به افرادی که هیچ‌کدام از نوشیدنی‌های کافئین‌دار را مصرف نمی‌کنند، دارند. دیگران که به طور مرتب نوشیدنی‌های کافئین‌دار می‌نوشند آستانه تحمل بالایی را نسبت به کافئین در خود ایجاد می‌کنند. در نتیجه، کافئین تأثیر طولانی مدتی بر فشار خون آنها ندارد.

گذشته از آثار سوء مصرف کافیین اما باید گفت که مصرف ۲۰۰ میلی‌گرم کافیین در روز نه تنها اثر سوء ندارد بلکه برای بدن و ارگانیسم آن مفید است. به خاطر داشته باشید که میزان کافئین موجود در قهوه و سایر نوشیدنی‌ها با توجه به نام تجاری و روش تهیه آن متفاوت است.

میزان کافئین موجود در قهوه

کافئین

عوامل مختلفی در تعیین میزان کافئین در قهوه وجود دارد که عبارتند از: روش‌های دم‌آوری قهوه، سطح روست و تفت‌دادگی قهوه، نوع دانه‌های قهوه، و همچنین اندازه و حجم قهوه سرو شده از جمله عوامل و فاکتورهای تأثیر گذار در میزان کافئین موجود در قهوه است. اگر بخواهیم میزان کافئین در قهوه های متعدد و متنوع را ارزیابی کنیم خواهشمند اسست به جدول زیر توجه نمایید:

میزان کافئین موجود در قهوه میزان قهوه در مقیاس کمی انواع قهوه
۹۵ تا ۲۰۰ میلی گرم ۲۳۷ میلی لیتر قهوه دم شده نظیر قهوه فرانسسوی
۲ تا ۱۲ میلی گرم ۲۳۷ میلی لیتر قهوه های دمی دی کف شده
۴۷ تا ۷۵ میلی گرم ۳۰ میلی لیتر اسپرسو
۰ تا ۱۵ میلی گرم ۳۰ میلی لیتر اسپرسو دی کف شده
۶۳ تا ۱۷۵ میلی گرم ۲۳۷ میلی لیتر لاته

همانگونه که در جدول فوق ملاحظه می نمایید قهوه های دی کف شده در قیاس با قهوه های دم شده از میزان کافئین بسیار پایینی برخوردار بوده و از لحاظ فاکتورهای سلامتی قابل قبول است. اما قهوه های دم شده به دلیل میزان کافئین بالا همچنان پرطرفدارند و بنابراین قهوه سازهای با قابلیت دم سازی هم از قیمت بالا و هم با تقاضای بیشتری در بازار مواجه هستند. پیشنهاد ما برای تهیه قهوه ساز با توجه به فاکتورهای سلامتی و عوامل اقتصادی و غیره… متغییر خواهد بود.

چه نوع دستگاه قهوه سازی مناسب شماست؟

دستگاه قهوه سازی مناسب

دستگاه ‌های قهوه ‌ساز متعددی در بازار در دسترس خریداران قرار دارد، اما بهترین نوع آن تا حد زیادی به نوع قهوه مصرفی شما بستگی دارد. در درجه اول یکی از فاکتو‌رهای مهم در انتخاب یک قهوه‌ ساز نوع دم‌آوری آن است.

در حال حاضر سه نوع دم‌آوری قهوه وجود دارد که دستگاه‌های قهوه ساز براساس آن تولید می‌شود. اگر بخواهیم دستگاه‌های قهوه‌ساز را براساس نوع فناوری دم آوری طبقه بندی کنیم می توان این دستگاه ها را در سه نوع دستگاه های قهوه ساز با فناوری دم آوری فیلتر، دستگاه های قهوه ساز با فناوری دم آوری فرنچ پرس و دستگاه های قهوه جوش تقسیم نماییم.

انواع دستگاه های قهوه ساز

دستگاه های قهوه ساز متناسب با فناوری بکار رفته در آن ها متعدد اند که به سه دسته دستگاه فیلترینگ، فرنچ پرس و قهوه جوش تقسیم می شوند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

قهوه سازهای فیلتر دار

 در حال حاضر روش دم آوری فیلترینگ از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و علت آن میزان زیاد کافئین در این روش دم آوری است. و همین امر باعث شده کافئین مصرفی در بین مردم جهان بسیار افزایش داشته و دستگاه های قهوه ساز با فناوری فیلترینگ بسیار پرطرفدار و پرفروش باشد.

اگر مرتباً عادت به مصرف قهوه دارید دستگاه های قهوه ساز مجهز به فناوری دم آوری فیلترینگ ارزش سرمایه گذاری دارند، زیرا آنها به سرعت گرم می شوند و معمولاً نوشیدنی های قهوه (و چای ها!) را بدون دردسر و آشفتگی دم می کنند.

بخوانید  9 ابزار نظافت که باید در خانه باشد

قهوه سازهای فرنچ پرس

این دستگاه‌های مورد علاقه برای تمیز کننده‌های قهوه و طرفداران لاته‌ها با ارزش است. اگرچه دستگاه‌های قهوه ساز فرنچ پرس قیمت بیشتری دارند، اما به دلیل آنکه شما دانه‌های قهوه را بصورت تازه داخل دستگاه می‌ریزید به همان اندازه که تازه هستند، قهوه شما نیز از خاصیت تازگی برخوردار است و شما به راحتی می توانید دانه‌های قهوه را درون دستگاه ریخته و بنشینید و منتظر یک قهوه تازه و عالی باشید.

دستگاه‌های قهوه‌ساز فرنچ‌پرس از چرخ دستی ساخته شده داخل آن‌ها جهت آسیاب نمودن دانه‌های قهوه بهره می‌برند، بسیاری از آنها با تنظیمات متنوعی همراه هستند، بنابراین استفاده از این دستگاه‌ها قدرت انتخاب شما را درانتخاب نوع دانه‌های قهوه مورد علاقه شما بالا برده و شما با اطمینان خاطر و کاملاً آزادانه می‌توانید در انتخاب نوع قهوه مورد علاقه خود تصمیم بگیرید و این یکی از مزایای استفاده از دسستگاه‌های قهوه ساز فرنچ‌پرس است.  بنابراین در این فناوری شما می‌توانید در انتخاب نوع دانه‌های قهوه مورد علاقه خود تأثیرگذار بوده و قهوه مورد علاقه خود را با اختیار کامل تهیه کنید و به طور خودکار نوشیدنی انتخابی خود را با جان دل بنوشید.

در حال حاضر اکثر دستگاه‌های فرنچ‌پرس دارای نازل بخار و قابلیت تولید کف شیر را دارا هستند، بنابراین می‌توانید در صورت نیاز شیر را نیز به قهوه خود اضافه کنید و از طعم آن لذت ببرید.

دستگاه‌های قهوه جوش

جالب است بدانید که میزان آب مصرفی در تعیین میزان کافئین تاثیر گذار است. قهوه ساز های با فناوری جوشش بالا میزان کافئین داخل قهوه را بالا می‌برند. آب جوش با درجه حرارت ۹۰ الی ۹۶ درجه کافئین بیشتری نسبت به سایر دماها دارد.

در ادامه به معرفی چند نمونه دستگاه قهوه ساز حرفه ای و استاندارد را به شما معرفی می نماییم.

 اسپرسوساز نوا مدل ۱۴۹ NOVA

 اسپرسوساز نوا مدل 149 NOVA

همانگونه که می‌دانید اسپرسوها از میزان کافئین بالایی برخوردارند؛ بنابراین همیشه پرطرفدارند. اسپرسوساز نوا مدل ۱۴۹ در ابعاد ۳۷۰*۳۲۰*۲۴۰ و با وزنی معادل ۶.۵ کیلوگرم یک قهوه‌ساز حرفه‌ای که علاوه بر قابلیت تولید کف شیر دارای سیستم کاپوچینوساز نیزهست.

این دستگاه قهوه ساز ساخت کشور چین است و دارای نازل بخار و مجهز به فیلتر آب و جنس آن از استیل ضدزنگ است. این دستگاه با طراحی زیبا و خارق‌العاده خود جلوه‌ی شیک و زیبایی به آشپزخانه شما می‌دهد و قابل استفاده برای مصارف خانگی و تجاری است. این دستگاه با قدرت بخاردهی مناسب (۱۵ بار در هر دم سازی) کیفیت مطلوبی را به قهوه شما می‌دهد.

 نازل تولید بخار وآب‌جوش این دستگاه سبب گردیده تا از آن برای تهیه انواع نوشیدنی‌های گرم نظیر کاپوچینو، اسپرسو، موکا و غیره … استفاده نمود. 

از جمله ویژگی‌ها و مزایای این محصول می‌توان به سیستم تنظیم میزان غلظت قهوه، نشانگر سطح آب، فیلتر آب، برخورداری از سیستم حالت آماده به کار، تمپر قهوه، سینی چکه گیر، سوزن تمیزکننده و پمپ و بویلر قدرتمند آن اشاره نمود.  

 

قهوه ساز اوریکس مدل CM-5922 

قهوه ساز اوریکس

قهوه ساز اوریکس مدل CM-5922 یک قهوه‌ساز ارزان قیمت و مقرون به صرفه است که بسیاری از امکانات اسپرسوسا‌زها را ندارد اما طعم قهوه واقعی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 از جمله مزایای این قهوه‌ساز می‌توان به توان مصرفی پایین آن (۴۵۰ وات ) اشاره کرد. این محصول با کارکرد خانگی خود و همچنین قیمت مناسب سبب شده تا مشتریان و طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند. با استفاده از این محصول می‌توانید به راحتی قهوه خود را در کمترین زمان ممکن دم کرده و از نوشیدن آن لذت ببرید.

از جمله معایب این محصول قهوه ساز می توان به فیلتر‌های قابل تعویض این محصول، فقدان صفحه نگه دارنده قهوه، عدم برخورداری از زمان سنج یا تایمر، قهوه آسیاب‌کن، صفحه نمایش، سیستم قطع خودکار و عدم قابلیت برنامه‌پذیری آن اشاره کرد که با توجه به قیمت این محصول کلیه این معایب از لحاظ منطقی توجیه پذیر است.

 

اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009  

قهوه ساز مباشی

اگر به دنبال قهوه ساز با کارکرد بسیار بالا و ظاهری شیک و زیبا جهت تنظیم چیدمان آشپزخانه خود هستید ما اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009  را به شما معرفی می‌کنیم. این محصول قهوه ساز با بهره‌مندی از فناوری مدرن و به روز ژاپن سبب گردیده که جایگاه ویژه و بازخورد و امتیاز بالایی را ازمشتریان و کاربران خود دریافت نماید.

اگر بخواهیم درباره این محصول قهوه ساز ارزیابی دقیقی داشته باشیم، باید گفت که این محصول با توجه به قابلیت‌های بکار رفته در آن و قیمت گذاری مناسب محصول باکیفیت و بسیار خوبی در بازار بشمار می‌رود. از جمله مزایایی که باعث ترغیب مشتریان این محصول به خرید آن شده است می‌توان به کم‌وزن بودن و ابعاد کوچک این محصول و کم جا بودن آن در قیاس با محصولات مشابه اشاره کرد.

از جمله ویژگی‌های دیگر این محصول می‌توان به سیستم قطع خودکار، صفحه گرم نگه دارنده، فیلتر دایمی و غیرقابل تعویض، پیچ تنظیم بخار، سینی چکه‌گیر با قابلیت جداشدن جهت شستشوی آسان، سینی چکه‌گیر با قابلیت جدا شدن جهت شستشوی آسان، سیستم محافظت و کنترل از فشار بالا و حرارت بیش از حد، دستگاه نیمه صنعتی با فشار بخار قوی،غلظت زیاد قهوه خروجی، صدا و لرزش پائین دستگاه اشاره کرد. 

از جمله معایب این دستگاه می‌توان به توان مصرفی بالا ( ۱۱۰۰ وات) عدم‌ برخورداری از سیستم تایمر و قهوه آسیاب‌کن، عدم قابلیت برنامه‌پذیری و عدم برخورداری از صفحه نمایش اشاره نمود.

 

قهوه ساز گوسونیک مدل GCM-858   

قهوه ساز گوسونیک

قهوه ساز گوسونیک مدل GCM-858  یک قهوه ساز مناسب و مقرون به صرفه با کارکرد خانگی می‌تواند شما را در تهیه یک قهوه باطعم خوب و ایده آل یاری نماید. اگرچه این قهوه‌ساز از بسیاری از امکانات و آپشن‌های به روز قهوه‌ساز‌های موجود در بازار محروم است؛ اما تنها ویژگی که این محصول را به یک محصول پرطرفدار تبدیل نموده بهره‌مندی از فیلتر دائمی و غیرقابل تعویض و توان مصرفی پایین‌تر از حد انتظار یعنی( ۴۵۰ وات) و وزن بسیار کم و همچنین ظرفیت ۲۴۰ میلی لیتری این محصول اشاره نمود.

از جمله اقلام این محصول می‌توان به دو فنجان همراه آن نیز اشاره نمود که این محصول را به یک محصول کامل و مقرون به صرفه تبدیل نموده است.

 

منبع telegraph mayoclinic fenjoonet
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.