دکوراسیون منزل خود را از کجا شروع کنیم

فکر شروع یک پروژه دکوراسیون منزل بستگی به تجربه، بودجه، سلیقه شما یا زمان شما دارد. اگر شما به هیچ وجه تغییرات دکوری را انجام نداده اید، ممکن است احساس کنید که نمی دانید چگونه یا از کجا شروع کنید. اما وقتی همه چیز مشخص شد و تمام شد، شما می خواهید یک ظاهر جدید داشته باشید و می خواهید شروع کنید.

در ابتدا چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. از آنجا که رنگ بخشی بسیار ارزان در پروژه است. اما تا کل تصمیم کار گرفته نشده باشد نمی توانید برای رنگ نیز تصمیم بگیرید.

چیدمان منزل

اما چه کاری باید انجام دهید؟ آیا باید یک مبلمان کامل برای اتاق بخرید یا فرش مورد علاقه خود را انتخاب کنید؟ آیا یک کاغذ دیواری زیبا یا پارچه لوکس برای پرده را که می خواهید استفاده کنید، انتخاب کرده اید؟

شما واقعاً می توانید از هر کجا که می خواهید شروع کنید و همه را با هم در یک برنامه کار کنید. اما اگر با یک طرح، یک قطعه الهام بخش و یک طرح رنگی شروع کنید، واقعاً می تواند به شما کمک کند.

منابع الهام بخش خود را پیدا کرده و کار خود را شروع کنید. برنامه ریزی به شما کمک می کند و خوشحال خواهید شد که وقت خود را برای برنامه ریزی سپری کرده اید.

طرح را روی کاغذ بیاورید

مانند هر برنامه کاری، شما باید طرح بر روی کاغذ برای پروژه خود تهیه کنید. سبک خود را مشخص کنید و سپس یک طرح رنگی را در مورد موضوع خود انتخاب کنید.

سبک شما چیست؟

آیا شما عاشق سبک کشور فرانسه هستید یا تمایل دارید که در خانه ای به سبک کلبه زندگی کنید؟ مدتی را صرف کنید تا عناصر سبکی را که دوست دارید شناسایی کنید و برای ایجاد آنها به فضای خود برنامه ریزی کنید.

با آنچه دارید شروع کنید

بیشتر شما قبلا بعضی از مبلمان را خریداری کردید، یا خانه دارای فرش، کف کاشی یا میز کار، یا ویژگی های معماری است که شما آماده نیستید آنها را دور بیندازید. اگر مواردی وجود دارد که دوست دارید، روی آنها تمرکز کنید و آنها را انتخاب کنید. اگر مواردی وجود دارد که دوست ندارید اما نمی توانید آنها را تغییر دهید، روشهایی برای استتار یا پایین آوردن دید آنها در فضای تازه تزئین شده خود ایده هایی وجود دارد.

اگر مجموعه ای از کریستال های زیبا، چین های ظریف یا گل خانه های پرنده روستایی را در اختیار دارید، اینها می تواند شروع یک طرح دکوراسیون خوب باشد. بر اساس طرح های رنگی ، تم های تزئینی یا رسمیت مجموعه شما می توانید از آنها برای شناسایی شروع پروژه دکوراسیون خود استفاده کنید.

با هنر شروع کنید

غالباً هنری که شما برای زندگی  انتخاب می کنید بیانگر آنچه دوست دارید می باشد. اگر نقاشی های زیبایی از روغن منظره را انتخاب می کنید، احتمالاً یک فضای داخلی سنتی یا رسمی را دوست خواهید داشت. اما اگر عکسهای سیاه و سفید یا رنگهای سفید رنگ یا هنر انتزاعی را انتخاب می کنید، شاید بخواهید فضای داخلی خود را با طراحی مدرن تر شروع کنید.

بخوانید  کاربرد آینه پلکسی در دکوراسیون منزل

آیا رنگ مورد علاقه خود را دارید؟

من دوستی دارم که عاشق هر چیزی آبی است. البته ، این طبیعی است که خانه اش نیز عمدتاً آبی باشد. اگر رنگ دلخواه خود را دارید ، از آن برای راهنمایی طرح رنگ خانه خود استفاده کنید. از رنگهای مورد علاقه خود بر روی دیوارها، الگو ها، اثاثه منزل یا لوازم داخلی استفاده کنید.

دکوراسیون منزل

پارچه ای با رنگ هایی که دوست دارید انتخاب کنید

احتمالاً متداول ترین روش شروع یک پروژه طراحی، انتخاب پارچه ای با رنگ ها، الگو و بافت جالب مورد نظر شماست. از رنگ های موجود در پارچه برای شناسایی رنگهایی که در دیوارها استفاده می کنید.

الگو و طرح جالب را انتخاب کنید

شما می توانید یک الگو برای کاغذ دیواری ، موکت ، کاشی انتخاب کنید. این می تواند هندسی، جسورانه یا ظریف باشد. از آن به عنوان پایه و اساس دیگر عناصر خانه خود استفاده کنید و الگو را در لامپ ها، پارچه ها و لوازم جانبی به کار ببرید.

با یک فرش شروع کنید

با یک فرش منطقه ای طرح دار ، می توانید سایر عناصر را ساده نگه دارید و به جای پارچه یا دیوار روی قالیچه تمرکز کنید. اما اگر می خواهید از فرش به عنوان نقطه شروع همه چیز استفاده کنید، از الگو رنگی استفاده کنید و از آنها در تمام اتاق روی دیوارها، پارچه ها، مبلمان و لوازم جانبی استفاده کنید.

یک نمای مجلل با رنگ ایجاد کنید

اگر می دانید که چگونه نور و فضای مناسب را انتخاب کنید، تزئین با رنگ های تیره مانند ذغالی و اسپرسو کاملاً قابل انجام است. راز استفاده از رنگ دیوار تاریک در خانه شما این است که از نور کافی استفاده کنید و اینکه رنگ با روشی که شما از آن فضا استفاده می کنید تداخل نداشته باشد.

اگر قرار است در خانه خود برای رنگ آمیزی سرمایه گذاری کنید و می خواهید بیشترین بهره را از آن ببرید. یک پالت رنگی که از یک یا دو رنگ اصلی دیوار استفاده می کند و در تمام اتاق های شما جریان دارد ایده خوبی برای صرفه جویی در پول است. وقتی در هر اتاق فقط یک یا دو رنگ دیواری استفاده می کنید، ضایعات و قوطی های ناتمام رنگ را کاهش می دهید. هنگامی که انتخاب های رنگ خود را به دو رنگ محدود می کنید، مطمئن باشید که آنها با یکدیگر سازگار هستند تا با حرکت در خانه خود احساس آرامش کنید.

پس از اتمام رنگ آمیزی در هر اتاق ، لوازم جانبی را که دیگر در طرح رنگ جدید همخوانی ندارد، بسته بندی کنید و ببخشید به کس دیگری. استفاده از رنگ به روش درست می تواند تأثیر زیادی بر خانه شما بگذارد و نیازی به بودجه فراوان نیست. رنگ قرار است ابرقدرت تزیین کننده و بودجه مناسب برای طراحی شما باشند.  شما فقط با کمی رنگ، می توانید یک فضا را به سرعت تغییر دهید.

خبر خوب این است که شما می توانید یک بار اسرار دکوراسیون منزل را یاد بگیرید و بدون بودجه زیادی به روزرسانی را شروع کنید.

منبع thespruce
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.