درباره مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک چه می دانید؟

مزایا و معایب جارو برقی رباتیک ؟! شاید اگر سال ها پیش در مورد وسیله ای صحبت می شد که در آن قطار در حال حرکت نمایش داده می شود و آن قطار در حال آمدن به سمت شماست ولی در کمال تعجب با شما برخورد نمی کند یا وسیله ای هست که دو نفر با وجود کیلومترها فاصله می توانند با یکدیگر صحبت کنند، مسئله باورپذیر نبود یا بعید به نظر می رسید. اما واقعیت این است که تلویزیون و تلفن همراه اختراع شد و به وسیله عادی و روزمره مردم تبدیل شد.

حالا هم وسیله ای هست که بدون دخالت دست و به صورت هوشمند خانه شما را جارو می کند و این وسیله جاروبرقی رباتیک یا هوشمند نامیده می شود ولی هنوز خیلی ها شاید با آن آشنایی نداشته باشند.

شاید خالی از لطف نباشد تا از مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک با شما صحبت کنیم. ابتدا حسن ظن خود را ثابت کرده و سراغ مزایای جاروبرقی رباتیک می رویم.

جاروبرقی رباتیک

مزایای جارو برقی رباتیک


۱- امکان جارو کردن زمان بندی شده

این مسئله جالبی است که شما می توانید روز فعالیت جاروبرقی رباتیک را از قبل تعیین کنید یا حتی ساعت فعالیت را مشخص کنید.در این صورت خانه شما با کمترین دخالت انسانی تمیز می شود.

۲- جاهایی که دسترسی سخت دارند را به جاروبرقی رباتیک بسپارید.

وقتی خانه را به روش رایج تمیز جارو می کنیم، معمولا اطراف مبل ، کاناپه یا سایر وسایل و اثاثیه منزل را تمیز می کنیم اما جاروبرقی رباتیک می تواند دغدغه شما برای نظافت خانه را تا حد زیادی برطرف کرده و نقاطی که دسترسی به ان ها راحت نیست را برای شما تمیز کند.

۳- تمیز کردن نقطه ای

معمولا جاروبرقی رباتیک این امکان را به شما می دهد تا یک نقطه خاص را به صورت متمرکز پاکسازی کنید. اگر فقط قصد دارید که بخش خاصی از خانه تمیز شود این گزینه برای شما مناسب است.

۴- نظافت چند سطحی

این مدل جاروبرقی فقط مختص به فرش نیست و برای پارکت، لمینت، سنگ، کاشی قابل استفاده است.معایب جارو برقی رباتیک

۱- گران است!

نکته ای که در همین اول کار باید خدمت شما عرض کنیم این است که قیمت یک جاروبرقی رباتیک چند برابر جارو برقی معمولی است. اگر تمایل پیدا داشتید که یک جاروبرقی رباتیک مناسب خریداری کنید و به قیمت ۸-۹ میلیون تومان برخورد کردید، زیاد تعجب نکنید.

۲- دستگاه گیر می کند.

از آنجایی که این وسیله هوشمند و به عبارتی ربات است ممکن است در عملکرد دچار نقص شود به این صورت که در گوشه ای از خانه گیر کند یا موانع را به درستی تشخیص ندهد. به هر حال نکته اینجاست که جاروبرقی رباتیک ممکن الخطا است!

۳- باز هم به جاروبرقی نیاز خواهید داشت.

علی رغم این که جاروبرقی روباتیک به صورت اتوماتیک عمل میکند و نظافت عمومی را انجام می دهد ولی به هر حال گوشه ها و مکان هایی هست که نمی توانید از این وسیله استفاده کنید. داشتن این وسیله تا حد مطلوبی می تواند نیاز شما به جاروبرقی را کاهش دهید ولی خبر بد این است که شما همچنان به وسیله ای که آن را همراه داشته باشید و تحت اراده و اختیار شما کار کند، نیاز دارید.

بخوانید  دستگاه تصفیه‌کننده آب انتخاب مسیری صحیح به سوی سلامتی

۴- زمان

شاید جاروبرقی رباتیک از نوع معمولی آن پر سر و صدا تر نباشد اما مدت زمان بیشتری طول می کشد تا خانه را تمیز می کند. پس شما مجبورید صدایی را تحمل کنید که دوست ندارید آن هم برای مدت بیشتر.

در این جا بد نیست تا چند مدل از جاروبرقی رباتیک را بررسی کنیم تا با برخی ویژگی های این وسیله بیشتر شویم. در حال حاضر تعدادی از جاروبرقی های رباتیک که اسم و رسمی برای خود دارند، در فروشگاه های آنلاین ایرانی موجود نیست مگر این که بخواهید از طریق سایت واسطه از فروشگاه های خارج از کشور خرید کنید.


اما اجازه بدهید از داشته هایمان استفاده کرده و به بررسی چند مدل موجود در ایران بپردازیم. سعی می کنیم به محض موجود شدن مدل های مشهور نام و توضیحات آن ها را هم در این مقاله قرار دهیم.

جاروبرقی رباتیک اکووکس مدل Deebot M88


deebot

این جاروبرقی رباتیک دارای مکش پرقدرتی است و با انتخاب حالت توربو می توان به قدرت نظافت این وسیله افزود. اگر تا به حال کلمه اتوپارک فقط در خصوص خودرو به گوش شما خورده باید بدانید که جاروبرقی رباتیک Deebot نیز از چنین امکانی برخوردار است به این صورت که بعد از اتمام نظافت به محل شارژر خود باز میگردد.

خوب است که بدانید این دستگاه دارای اپلیکیشن است که شما می توانید روی گوشی هوشمند خود نصب کرده و نظافت را زمان بندی کرده ، ظرفیت باتری را مشاهده کنید و دیگر امکانات که در این اپلیکیشن موجود است.همچنین این وسیله دارای تکنولوژی تشخیص اجسام است و سپر نرم جلوی آن از برخورد با وسایل و آسیب دیدن دستگاه جلو گیری می کند.

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک
قابلیت جذب مایعاتخیر
فیلتر بهداشتیدارد
حداکثر زمان کارکردتقریبا ۱:۳۰ ساعت
تکنولوژی تشخیص ارتفاعدارد
تکنولوژی تشخیص اجسامدارد
مدت شارژ کاملحدود سه الی چهار ساعت
کنترل از طریق تلفن هوشمنددارد
حالت اتوماتیکدارد
حالت متمرکزدارد

 

جاروبرقی رباتیک آی روبوت مدل Scooba 450


I robot از دسته برندهای اسم و رسم دار در زمینه جاروبرقی رباتیک است.  جهت اطمینان کافی است کمی فروشگاه های معتبر خارجی همچون آمازون را مورد بررسی قرار بدهید. البته وقتی اسم از I robot می آید بیشتر مدل های سری Roomba پرچمداری می کنند. اما همین که بدانیم مدلی از این شرکت معتبر موجود است ما را به بررسی آن ترغیب می کند.

نکته جالبی که می تواند مورد توجه باشد این است که این دستگاه بعد از جمع آوری مواد از سطح زمین، قابلیت طی کشی هم دارد و کف خانه را تمیز می کند. این دستگاه دارای تکنولوژی جهت یابی I Adapt می باشد. همچنین قابلیت هشدار صوتی هم دارد.

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک
قابلیت جذب مایعاتدارد
لوله تلسکوپیندارد
فیلتر بهداشتیدارد
پاکت جارو برقیدارد
نشانگر پر بودن مخزندارد
کنترل روی دستهندارد

 

در این مقاله سعی شد در مورد عملکرد جارو برقی رباتیک، مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک صحبت شود. وسیله ای که کمتر از آن صحبت می شود ولی شاید در گذز زمان به وسیله ای تبدیل شود که بسیاری از آن استفاده می کنند. شاید هم در تونل زمان تکنولوژی فراموش شود.

منبع Forbes RD
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.